Baza wiedzy Sauna fińska

Przeczytaj wszystkie artykuły o saunach fińskich tutaj. Jeśli po przeczytaniu artykułów nadal masz pytania, skontaktuj się z nami.

SuperSauna® - Sauna na podczerwień i zdrowie

Korzystanie z sauny na podczerwień ma bardzo pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Podczas ciepłego letniego dnia odczuwamy pozytywne działanie promieni słonecznych nie tylko na naszą skórę, ale i na nasze samopoczucie. Sauna na podczerwień od SuperSauna® działa podobnie - daje mnóstwo pozytywnej energii, a tym samym pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Promienniki podczerwieni działają od wewnątrz i dają większy efekt głebi w porównaniu z tradycyjną fińską sauną. Badania pokazują, że ciepło w podczerwieni łagodzi różnego rodzaju bóle mięśni i stawów.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Zalety infrared sauna

KORZYŚCI JAKIE DAJE SAUNA NA PODCZERWIEŃ: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Kabina na podczerwień ma o wiele więcej zalet w porównaniu z tzw. tradycyjną (fińską) sauną. Ale najważniejsze korzyści jakie daje infrared to zdecydowanie efekt terapeutyczny i jej pozytywny wpływ na zdrowie. Ciepło w podczerwieni łagodzi bóle mięśni i stawów.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Jak działa sauna na podczerwień?

Jest to chyba najważniejsze pytanie, które pojawia się gdy zamierzamy dokonać zakupu sauny na podczerwień. A jest to niewątpliwie inwestycja w Twoje zdrowie, dlatego dobrze jest najpierw wiedzieć i sprawdzić, jak działa taka kabina na podczerwień.

Jak dobrze wiesz, istnieją różne rodzaje saun, a kabina infrared jest jedną z nich. Jest to jednak wariant cieszący się coraz większą popularnością wśród klientów zwłaszcza z uwagi na swoje prozdrowotne działanie.

Przeczytaj artykuł

W jaki sposób sauna na podczerwień moze pomóc w zwalczaniu przeziębienia czy grypy?

Zrówno przeziębienie, jak i grypa powodowane są przez wirusy.

To pierwsze zazwyczaj może zostać wyleczone przez nas samych, z pomocą przychodzi picie dużych ilosci płynów, zazywanie witaminy C i pozostanie w łóżku. Grypa zaś często potrzebuje wizyty i ulekarza i przepisanych przez niego leków.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Kupić sauna infrared

Przy zakupie sauny na podczerwień należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Nie kupujemy takiej kabiny codziennie, jest to zakup na lata, ale przede wszytkim ma być to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. W SuperSauna® zawsze doradzimy i pomożemy wybrać model sauny najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy na stronę www.supersauna.pl, do kontaktu mail’owego oraz telefonicznego lub po prostu spotkajmy się u nas w sklepie, gdzie dokładnie przyjrzymy się Twoim preferencjom, indywidualnym potrzebom i wybierzemy model sauny najlepszy dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Problemy skóre, a sauna infrared

Klienci często zadają nam pytanie, czy kabina na podczerwień pomaga przy problemach skórnych. Badania i opinie użytkowników bezsprzecznie pokazują, że podczerwień ma pozytywny wpływ przynajmniej na niektóre problemy skórne. Dużą zaletą kuracji w podczerwieni jest to, że jeśli masz kabinę w domu do własnego użytku, to nie musisz specjalnie wychodzić do centrum odnowy biologicznej lub do sauny, aby doświadczyć zalet jakie daje infrared. Dzień w spa nie dość, że jest nieporównywalnie droższy od sauny domowej, to niestety trudno w takich miejscach o prywatność czy higienę.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Promienniki podczerwieni

W kabinach Infraplus ™ z SuperSauna od lat wykorzystujemy promienniki podczerwieni Infraheat ™, które dają unikatowy efekt głębi i  łagodzą bóle mięśni i stawów. W naszych saunach na podczerwień można montować różne rodzaje promienników podczerwieni, w różnych konfiguracjach.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, konsultacjom z ekspertami i dyskusjom z klientami, w SuperSauna® dobrze wiemy, że nie ma czegoś takiego jak jeden „najlepszy” terapeutyczny promiennik podczerwieni.

Przeczytaj artykuł

Sauna na podczerwień - co i jak?

Podobnie jak sauny tradycyjne, wykonane są z naturalnego drewna, najlepszym do tego gatunkiem jest cedr kanadyjski w białej lub czerwonej odmianie.

W kwestii technologii, główna rolę gra promieniowanie podczerwone w postaci fal o długości mieszczącej się w spektrum 750 - 10000 nanometrów. Przenikają one do organizmu nawet na głębokość do 7-8 mm  i dzięki temu skutecznie oddziałują na układ mięśniowo-szkieletowy.

Przeczytaj artykuł

Sauna a trening

Sauna kojarzy nam się z relaksem, odpoczynkiem psychicznym i fizycznym, sposobem na ukojenie myśli i rozluźnienie mięśni. Zatem gdy jesteśmy zmęczeni po wysiłku fizycznym, utożsamiamy pobyt w saunie jako doskonały sposób na zadbanie o nasze ciało oraz szybką i skuteczną regenerację. Czy tak jest w istocie?

Przeczytaj artykuł

Aromaterapia

Aromaterapia, jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej, której założeniem jest wspomaganie leczenia organizmu za pomocą olejków eterycznych pozyskiwanych z rozmaitych roślin i ich różnych części, np. łodygi, liści, korzeni, nasion, a nawet kory. Nie jest to nowy nurt w lecznictwie, wszak towarzyszy ona człowiekowi od kilku tysięcy lat,  najwcześniejsze znane nam zapisy o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich (ok. 3000 p.n.e.) i dotyczą receptur mieszanek roślinnych,w których skład wchodziły między innymi rośliny takie jak mirt oraz tymianek.

Przeczytaj artykuł

Sauna ogrodowa/ sauna beczka

Sauna w kształcie beczki to doskonałe dopełnienie przestrzeni ogrodowej. Jest ona gotowa i przeznaczona do użytku przez osoby w każdym wieku i o każdej porze roku, by rozkoszować się przyjemnym doświadczeniem tradycyjnego saunowania w okolicznościach natury.

Przeczytaj artykuł

SAUNA NA WYMIAR: NA TO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM!

Sauna na wymiar, czyż nie tego właśnie chce każdy? Szyta na miarę niczym garnitur. Istnieją jednak również wady niestandardowej sauny. W SuperSauna® życzenia klienta są zawsze na pierwszym miejscu. W rezultacie oferujemy standardowe modele saun, sauny pół-niestandardowe oraz pełną personalizację. Nasza fabryka saun w Polsce to produkcja wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przeczytaj artykuł