Baza wiedzy Balia Ogrodowa

Przeczytaj wszystkie artykuły o balia ogrodowej tutaj. Jeśli po przeczytaniu artykułów nadal masz pytania, skontaktuj się z nami.

Balia ogrodowa, co to jest?

Balia ogrodowa, to taki wynalazek ludzkości, który w różnych okresach czasu i w różnych szerokościach i długościach geograficznych, wymyślili zupełnie nie powiązani ze sobą ludzie. Stąd wniosek że jest to rzecz ludzkości potrzebna i pożyteczna, inaczej nie byłoby powodów do jej ciągłego wymyślania. W dużym skrócie jest to niewielki, sztuczny zbiornik wodny, który ludzie w miarę swoich potrzeb i życzeń podgrzewają dla osiągnięcia przyjemności w kąpieli w ciepłej wodzie na otwartej przestrzeni. 

Przeczytaj artykuł

Balia ogrodowa: wszystko, co musisz wiedzieć

Historia a współczesność
Dzisiejsze wanny ogrodowe nadal mogą być uważane za luksus, ale stają się bardziej dostępne dla przeciętnego człowieka. Posiadanie wanny z hydromasażem ma wiele zalet. Spa w domu może być kluczem do uzyskania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Może to być coś, co ożywi twoje ciało, naładuje energią, a także będzie miejscem wielu wydarzeń towarzyskich. Czy warto zainwestować w wannę z hydromasażem? Poznaj z nami świat tego wspaniałego wynalazku.

Przeczytaj artykuł

Mała skarbnica wiedzy o baliach ogrodowych

Tradycja zewnętrznych balii jest wielowiekowa lub nawet ponadtysiącletnia jak podają niektóre źródła. W zależności od regionów i czasów różnie była nazywana. U nas najczęściej przyjętą nazwą jest balia ogrodowa lub czasami ruska bania co ponoć nie jest najwłaściwsze – ruska bania to rodzaj sauny fińskiej z witkami do smagania. Inne nazewnictwa jak na przykład japońska sauna świadczą tylko o niezwykłej i ogólnoświatowej popularności balii. Człowiek jako gatunek, jest bardzo mądrym stworzeniem i jeśli wymyśla taki sam lub bardzo zbliżony produkt pod różnymi szerokościami i długościami geograficznymi, znaczy to że jest to produkt dobry i potrzebny.

Przeczytaj artykuł

Sauna ogrodowa/ sauna beczka

Sauna w kształcie beczki to doskonałe dopełnienie przestrzeni ogrodowej. Jest ona gotowa i przeznaczona do użytku przez osoby w każdym wieku i o każdej porze roku, by rozkoszować się przyjemnym doświadczeniem tradycyjnego saunowania w okolicznościach natury.

Przeczytaj artykuł

Aromaterapia

Aromaterapia, jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej, której założeniem jest wspomaganie leczenia organizmu za pomocą olejków eterycznych pozyskiwanych z rozmaitych roślin i ich różnych części, np. łodygi, liści, korzeni, nasion, a nawet kory. Nie jest to nowy nurt w lecznictwie, wszak towarzyszy ona człowiekowi od kilku tysięcy lat,  najwcześniejsze znane nam zapisy o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich (ok. 3000 p.n.e.) i dotyczą receptur mieszanek roślinnych,w których skład wchodziły między innymi rośliny takie jak mirt oraz tymianek.

Przeczytaj artykuł