Baza wiedzy Sauna Ogrodowa

Przeczytaj wszystkie artykuły o saunach ogrodowych tutaj. Jeśli po przeczytaniu artykułów nadal masz pytania, skontaktuj się z nami.

Sauna ogrodowa/ sauna beczka

Sauna w kształcie beczki to doskonałe dopełnienie przestrzeni ogrodowej. Jest ona gotowa i przeznaczona do użytku przez osoby w każdym wieku i o każdej porze roku, by rozkoszować się przyjemnym doświadczeniem tradycyjnego saunowania w okolicznościach natury.

Przeczytaj artykuł

Konfigurowalny zestaw na podczerwień do saun zewnętrznych

Podczerwień w tym przypadku nie jest używana do ogrzewania powietrza sauny, a służy wyłącznie efektowi terapeutycznemu.

Z naszymi saunami ogrodowymi Relax Room, Beczkami 136 Mini i 186 Mini oraz saunami POD 136 Mini i 186 Mini, możesz wybrać zestaw, który został przez nas całkowicie wstępnie skonfigurowany. (Oczywiście ten zestaw można również skonfigurować w inny sposób).

Przeczytaj artykuł

Sauna ogrodowa, dostawa i montaż

Gdy kupisz saunę zewnętrzną jako zestaw do samodzielnego montażu, zostanie ona dostarczona pod Twoje drzwi. Modele saun o maksymalnej szerokości 230 cm dostarczane są na palecie transportem zewnętrznym za pomocą samochodu kontenerowego z windą. Rozmiar palety wyniesie wtedy 200x120x120cm lub 230x120x120cm. Zewnętrzna firma transportowa dostarczy paletę na posesję.

 

Przeczytaj artykuł

Sauna ogrodowa, materiały i opcje

Jedną z największych zalet sauny beczkowej jest to, że szybko się nagrzewa. Ze względu na okrągły kształt sauny, ciepło może szybciej i efektywniej krążyć, co zapewnia szybsze osiągnięcie przez saunę pożądanej temperatury. Sauna beczkowa zapewnia relaks dla ciała i umysłu, a umieszczając ją na swoim podwórku możesz z łatwością cieszyć się nią przez cały rok.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna - Zakup sauny ogrodowej

Decydując się na saunę zewnętrzną, oczywistym jest, że chcesz cieszyć się nią jak najdłużej. Oprócz tego, że wykonujemy produkty z najlepszej jakości materiałów i że są dobrze ze sobą połączone, dajemy również pewność, której szukasz.

Możesz zdecydować się na samodzielny montaż sauny zewnętrznej, natomiast w Polsce istnieje również możliwość skontaktowania się z doświadczonymi budowniczymi saun. Ekipa montażowa wychodzi dopiero wtedy, gdy sauna zewnętrzna jest całkowicie zbudowana i gotowa do użytku.

Przeczytaj artykuł

Sauna a trening

Sauna kojarzy nam się z relaksem, odpoczynkiem psychicznym i fizycznym, sposobem na ukojenie myśli i rozluźnienie mięśni. Zatem gdy jesteśmy zmęczeni po wysiłku fizycznym, utożsamiamy pobyt w saunie jako doskonały sposób na zadbanie o nasze ciało oraz szybką i skuteczną regenerację. Czy tak jest w istocie?

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Zalety infrared sauna

KORZYŚCI JAKIE DAJE SAUNA NA PODCZERWIEŃ: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Kabina na podczerwień ma o wiele więcej zalet w porównaniu z tzw. tradycyjną (fińską) sauną. Ale najważniejsze korzyści jakie daje infrared to zdecydowanie efekt terapeutyczny i jej pozytywny wpływ na zdrowie. Ciepło w podczerwieni łagodzi bóle mięśni i stawów.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Jak działa sauna na podczerwień?

Jest to chyba najważniejsze pytanie, które pojawia się gdy zamierzamy dokonać zakupu sauny na podczerwień. A jest to niewątpliwie inwestycja w Twoje zdrowie, dlatego dobrze jest najpierw wiedzieć i sprawdzić, jak działa taka kabina na podczerwień.

Jak dobrze wiesz, istnieją różne rodzaje saun, a kabina infrared jest jedną z nich. Jest to jednak wariant cieszący się coraz większą popularnością wśród klientów zwłaszcza z uwagi na swoje prozdrowotne działanie.

Przeczytaj artykuł

W jaki sposób sauna na podczerwień moze pomóc w zwalczaniu przeziębienia czy grypy?

Zrówno przeziębienie, jak i grypa powodowane są przez wirusy.

To pierwsze zazwyczaj może zostać wyleczone przez nas samych, z pomocą przychodzi picie dużych ilosci płynów, zazywanie witaminy C i pozostanie w łóżku. Grypa zaś często potrzebuje wizyty i ulekarza i przepisanych przez niego leków.

Przeczytaj artykuł

SuperSauna® - Kupić sauna infrared

Przy zakupie sauny na podczerwień należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Nie kupujemy takiej kabiny codziennie, jest to zakup na lata, ale przede wszytkim ma być to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. W SuperSauna® zawsze doradzimy i pomożemy wybrać model sauny najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy na stronę www.supersauna.pl, do kontaktu mail’owego oraz telefonicznego lub po prostu spotkajmy się u nas w sklepie, gdzie dokładnie przyjrzymy się Twoim preferencjom, indywidualnym potrzebom i wybierzemy model sauny najlepszy dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Przeczytaj artykuł

Aromaterapia

Aromaterapia, jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej, której założeniem jest wspomaganie leczenia organizmu za pomocą olejków eterycznych pozyskiwanych z rozmaitych roślin i ich różnych części, np. łodygi, liści, korzeni, nasion, a nawet kory. Nie jest to nowy nurt w lecznictwie, wszak towarzyszy ona człowiekowi od kilku tysięcy lat,  najwcześniejsze znane nam zapisy o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich (ok. 3000 p.n.e.) i dotyczą receptur mieszanek roślinnych,w których skład wchodziły między innymi rośliny takie jak mirt oraz tymianek.

Przeczytaj artykuł