SuperSauna® - Zalety infrared sauna

KORZYŚCI JAKIE DAJE SAUNA NA PODCZERWIEŃ: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Kabina na podczerwień ma o wiele więcej zalet w porównaniu z tzw. tradycyjną (fińską) sauną. Ale najważniejsze korzyści jakie daje infrared to zdecydowanie efekt terapeutyczny i jej pozytywny wpływ na zdrowie. Ciepło w podczerwieni łagodzi bóle mięśni i stawów.

 • Do najistotniejszych zalet saun na podczerwień zaliczamy:
 • Uśmierzanie bólu przy problemach z mięśniami, stawami lub dolegliwości reumatycznymi
 • Efekt detoksu w saunie na podczerwień
 • Zmniejszenie problemów skórnych związanych np. z łuszczycą, egzemą lub trądzikiem
 • Szybki czas nagrzewania sauny na podczerwień
 • Niskie koszty eksploatacji kabiny infrared
 • Możliwość przyjemnego korzystania z sauny przez większą ilość użytkowników ze względu na niższą temperaturę grzania
 • Łatwość korzystania z sauny
 • Łatwość użytkowania, podłączenie kabiny do zwykłego gniazdka 230 V
 • Dowolność w wyborze miejsca dla sauny
 • Łatwość instalacji i montażu sauny w dowolnym miejscu we własnym domu

Uśmierzanie bólu przy problemach z mięśniami, stawami lub dolegliwości reumatycznymi

Największą różnicą pomiędzy sauną tradycyjną, a sauną na podczerwień bez wątpienia jest jej pozytywny wpływ na bóle mięśni i stawów. Ciepło w podczerwieni jest nie tylko bardzo przyjemne, ale także wnika głębiej w skórę i ma działanie lecznicze. Dzięki temu zwiększa się ruchliwość ciała oraz zmniejsza się sztywność stawów. Wybierając kabinę na podczerwień od SuperSauna®, masz możliwość umieszczenia w niej nie jednego, nie dwóch ale nawet trzech różnych rodzajów promienników podczerwieni, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Wyboru odpowiedniej kombinacji promienników dokonujemy razem z Tobą na podstawie opisu problemów zdrowotnych lub efektu których chcesz uzyskać. Przed dokonaniem wyboru, w sklepie SuperSauna® możesz zawsze “przetestować” na własne skórze nasze kabiny i promienniki, co zapewne pomoże w wyborze idealnego rozwiązanie dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Zarówno sportowcy, pacjenci z reumatyzmem, osoby z problemami z kręgosłupem jak i osoby starsze cierpiące na różnego rodzaju bóle mięśni i stawów, z satysfakcją korzystają z kabin na podczerwień od SuperSauna®. Wszyscy Klienci jednoznacznie wskazują, że regularne korzystanie z sauny na podczerwień wpływa na poprawę jakości życia. A z powodu jej leczniczego działania, lekarze rekomendują korzystanie z kabin na podczerwień w przypadku różnych zaburzeń mięśni i stawów. W SuperSauna® mamy dużo Klientów, którzy zostali skierowani do nas przez specjalistów jak i z polecenia innych Klientów, co świadczy o pozytywnym wpływie promieniowania podczerwonego.

 

Efekt detoksu w saunie na podczerwień

Wiele dolegliwości zdrowotnych oraz chorób powstaje, ponieważ w organizmie gromadzi się nadmiar substancji toksycznych. Codziennie stykamy się z nimi czy to przez pracę, zanieczyszczenie powietrza, czy też chemikalia w produktach codziennego użytku i niestety nie unikniemy tego. Ale możemy z nimi skutecznie walczyć poprzez detoksykację. W Hippocrates Health Institute na Florydzie, najstarszym na świecie centrum zdrowia, terapia w podczerwieni jest od lat częścią programu detoksykacji. Doktor Clement, dyrektor medyczny ośrodka, wyjaśnia: sauny na podczerwień są świetnym narzędziem i mogą znacznie przyspieszyć proces detoksykacji. Ciepło wnika głęboko w tkankę, co przyspiesza naturalny metabolizm. Zapewnia również poprawę krążenia i dodaje tlenu do tkanek”.

Sauny na podczerwień w SuperSauna® zapewniają najskuteczniejszą detoksykację organizmu w porównaniu do wielu innych kabin dostępnych na rynku, ponieważ temperaturę wewnątrz kabiny można ustawić aż do 75ºC. Dzięki wysokiej temperaturze, ciało bardziej się poci i usuwa zbędne substancje z organizmu. Inne kabiny rozgrzewają się maksymalne do 55-60ºC.

Skóra jest największym narządem wydalniczym substancji toksycznych naszego organizmu i niezwykle ważne jest, aby narząd ten był w jak najlepszym stanie. Mało słońca i ruchu, siedzący tryb pracy i wiele innych przyczyn powodują to, że skóra staje się mniej aktywna. Regularne korzystanie z naszych kabin na podczerwień korzystnie wpływa na skórę, która w ten sposób odzyskuje swoją elastyczność i zdrowy wygląd. Ponadto, podczas sesji w saunie pocisz się, usuwasz zbędne substancje czym zyskujesz zdrowie.

Zmniejszenie problemów skórnych związanych np. z łuszczycą, egzemą lub trądzikiem

Coraz więcej dermatologów poleca korzystanie z saun na podczerwień w leczeniu problemów skórnych tj. np.  łuszczycy, egzemy lub trądziku. W wielu przypadkach ta metoda daje bardzo dobre wyniki, bez jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych, które występują np. w przypadku stosowania wielu rodzajów kremów czy też leków. Dogłębne promieniowanie fal podczerwieni wpływa pozytywnie na zwiększenie krążenia krwi, dzięki czemu więcej tlenu i składników odżywczych jest transportowanych do komórek, a to wpływa oczyszczająco na skórę. Podczas sesji w podczerwieni pory dokładnie się oczyszczają, co poprawia działanie układu odpornościowego i pomaga usunąć toksyny, które mogą powodować stany zapalne skóry. Podczerwień eliminuje swędzenie związane z egzemą i stymuluje proces gojenia się skóry.

Szybki czas nagrzewania sauny na podczerwień

W tradycyjnej (fińskiej) saunie standardowo nagrzewa się kabinę do temperatury 70-90 ºC, a czas nagrzewania zależy wyłącznie od wielkości sauny i mocy zamontowanego pieca. Zazwyczaj potrzebujemy 1 kW na każdy m3 przestrzeni dlatego średnio piec potrzebuje ok. 45 minut by nagrzać kabinę do 70-90 ºC . Zupełnie co innego jest w przypadku saun na podczerwień.

Ponieważ w saunach infrared wykorzystywane jest promieniowanie podczerwone emitowane przez promienniki to czas ich nagrzewania wynosi jedynie 5-10 minut. W kabinach od SuperSauna® wykorzystujemy specjalne promienniki podczerwieni z efektem głębi IR-A, IR-B oraz IR-C, dzięki czemu nasze kabiny bardzo szybko osiągają komfortową temperaturę około 40-50 ºC.

Niskie koszty eksploatacji kabiny infrared

Standardowa 2-osobowa kabina na podczerwień zużywa około 2200 wat na godzinę, czyli tyle samo, ile zużywa zwykły odkurzacz czy też czajnik. Zużycie energii jest zatem minimalne.

Jedna sesja w podczerwieni trwa 35 minut (w tym liczymy 5 minut potrzebne na rozgrzanie kabiny).

Kabina zużywa wtedy ok. 1320 wat.

Cena jednego kilowata za godzinę w Polsce wynosi ok. 0,60 zł.

Jeśli zatem przemnożymy 1320 przez 0,60 daje nam to koszt 0,792 zł na 1 sesję.

Jeśli założymy, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z kabiny na podczerwień 5 razy w tygodniu, koszty wyglądają następująco:

Tygodniowe koszty 5-krotnego użycia = 3,96 zł

Roczne koszty użytkowania sauny = 205,92 zł

Jeśli porównamy to np. z kosztami jednorazowego wyjścia do salonu odnowy biologicznej, to zobaczymy, że zakup własnej sauny na podczerwień jest znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem i nie ma potrzeby wychodzenia z domu.

Możliwość przyjemnego korzystania z sauny przez większą ilość użytkowników ze względu na niższą temperaturę grzania

Ciepło podczerwieni jest nieszkodliwe, dlatego też dzieci oraz osoby starsze mogą spokojnie korzystać z sauny infrared. Oczywiście dzieci powinny zawsze korzystać z kabiny pod nadzorem osoby dorosłej. Sesja powinna trwać wtedy znacznie krócej tj. ok. 10-15 minut. Podczas takiej sesji najlepiej jest używać promienników Intense (IR-B) i Nano Carbon XL (IR-C). Full Spectrum (IR-A) może być zbyt intensywny przy wrażliwej skórze dziecka.

Osoby starsze również mogą korzystać z sauny infrared. Gdy jednak podczas sesji w kabinie zrobi się zbyt gorąco lub duszno, należy uchylić drzwi sauny i wpuścić do środka trochę świeżego powietrza z zewnątrz. Taki zabieg obniża temperaturę wewnątrz kabiny i nie ma żadnego negatywnego wpływu na działanie fal podczerwieni.

Ważne jest regularne uzupełnianie płynów, więc warto zadbać o właściwe nawodnienie organizmu przed, w trakcie i po sesji w podczerwieni.

Łatwość korzystania z sauny

Jeśli chcesz skorzystać z tradycyjnej (fińskiej) sauny, zazwyczaj musisz na to poświęcić kilka godzin.

Samo rozgrzanie takiej sauny zajmuje więcej czasu i kosztuje więcej pieniędzy niż pełna sesja w kabinie na podczerwień.

Korzystanie z tradycyjnej sauny, zajmuje średnio aż 3 godziny!

Zaczynamy od nagrzania sauny fińskiej - zajmuje to ok. 45-75 minut. Sesja w saunie fińskiej składa się zazwyczaj z 2-3 wejść po 10-20 minut. Po każdym wejściu bierzemy prysznic, suszymy się, odpoczywamy, zażywamy ciepłą kąpiel stóp i wracamy do kabiny na kolejne 10-20 minut. Następnie wychodzimy na zewnątrz, bierzemy zimny prysznic lub kąpiel w basenie z zimną wodą. Wchodzimy pod prysznic, robimy ciepłą kąpiel stóp, odpoczywamy i tak powtarzamy cały rytuał 2 lub 3 razy. Podsumowując, prawidłowe korzystanie z fińskiej sauny jest bardzo czasochłonne, kosztowne i trudne do wykonania w warunkach domowych. Jeśli zatem macie ochotę na takie doznania, to zdecydowanie bardziej polecamy jednodniowy pobyt w łaźni termalnej lub w spa. 

Korzystanie z sauny na podczerwień Infraplus od SuperSauna!

Rozgrzewamy saunę na podczerwień Infraplus przez ok. 5-10 minut. Sesja w saunie infrared składa się z 1 wejścia trwającego ok. 15-30 minut. Następnie bierzemy prysznic i suszymy się. Opcjonalnie możemy wrócić na sauny na kolejne 15-30 minut, po czym bierzemy ciepły prysznic. I jak widać już w przeciągu zaledwie 30-60 minut możemy porządnie się zrelaksować i zacząć dzień z dużą dawką ulgi i energii.

Łatwość użytkowania, podłączenie kabiny do zwykłego gniazdka 230 V

Aby móc swobodnie korzystać z sauny na podczerwień, nie potrzebujesz żadnego specjalnego źródła zasilania, a jedynie zwykłe gniazdko 230 V. Bowiem średnie zużycie energii dla 2-3-osobowej kabiny infrared wynosi od 2000 do 2500 wat czyli tyle samo ile potrzebuje domowy czajnik czy też odkurzacz. 

 

Dowolność w wyborze miejsca dla sauny

W ofercie SuperSauna® mamy ponad 40 różnych modeli saun na podczerwień, odpowiednich do prawie każdego rodzaju pomieszczenia. Jedyne zatem czego potrzebujesz to trochę miejsca (w zależności od wybranego rozmiaru sauny), zwykłe gniazdko 230 V w zasięgu kabla od kabiny (2-3 m) i tyle.

Saunę możesz umieścić wewnątrz domu np. w sypialni, w salonie, w łazience, w piwnicy jak również na zewnątrz w ogrodzie. Ważne by dopasować odpowiedni model sauny w zależności od tego gdzie będzie ona stała. Należy pamiętać, że w przypadku montażu kabiny infrared na zewnątrz, trzeba wybrać zadaszone miejsce nienarażone na opady atmosferyczne i model sauny wykonany z kanadyjskiego czerwonego cedru. Podobnie postępujemy w przypadku wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka czy też domek ogrodowy.

Łatwość instalacji i montażu sauny w dowolnym miejscu we własnym domu

Sauny infrared dostępne w SuperSauna® są bardzo łatwe w montażu. Od nas otrzymujesz gotowe panele z indwidualnie dobranymi elementami elektrycznymi i elektonicznymi, promiennikami podczerwieni i panelem sterowania więc jedyne co muisz zrobić to połączyć 6 paneli ze sobą - podstawę, 4 ściany oraz sufit.

Dla ułatwienia całego montażu, a w razie potrzeby również demontażu sauny, tylna ściana kabiny jest łączona ze ścianami bocznymi za pomocą systemu zatrzaskowego “klik”, który jest bardzo łatwy w użyciu. Przód kabiny wyposażony jest natomiast w mocowanie typu pin-and-hole, wystarczy zatem go podnieść i wsunąć ściany boczne. Kabinę powinno się montować przynajmniej w 2 osoby chociażby z uwagi na znaczą wagę i rozmiar poszczególnych paneli. Pozwala to na sprawniejsze i szybsze zbudowanie gotowej sauny.