Informacje dot. zakupu sauny na podczerwień

Przy zakupie sauny na podczerwień należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Nie kupujemy takiej kabiny codziennie, jest to zakup na lata, ale przede wszytkim ma być to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. W SuperSauna® zawsze doradzimy i pomożemy wybrać model sauny najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy na stronę www.supersauna.pl, do kontaktu mail’owego oraz telefonicznego lub po prostu spotkajmy się u nas w sklepie, gdzie dokładnie przyjrzymy się Twoim preferencjom, indywidualnym potrzebom i wybierzemy model sauny najlepszy dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych rad i informacji niezbędnych przed dokonaniem zakupu:

  • Zakup kabiny infrared
  • Promienniki podczerwieni - serce sauny na podczerwień
  • Kanadyjski czerwony cedr - najlepsze drewno do sauny na podczerwień
  • Tańsza alternatywa dla kanadyjskiego czerwonego cedru
  • Utrzymanie sauny na podczerwień
  • Najlepsze miejsce dla kabiny na podczerwień
  • Różnice w cenie pomiędzy modelami kabin infrared
  • Serwis i gwarancja

Zakup kabiny infrared

Gdy planujesz zakup kabiny na podczerwień, ważne jest aby wcześniej sprawdzić kilka rzeczy i zasięgnąć niezbędnych informacji. W dzisiejszych czasach wiele odpowiedzi można w prosty sposób uzyskać za pośrednictwem Internetu, jak również od różnych dostawców saun. Jednakże, im więcej informacji pojawia się w Internecie, tym trudniej jest sprawdzić i zweryfikować, które z nich są rzetelne i prawdziwe.

Czasem jednak może się zdarzyć, że w sieci nie znajdziemy odp. na nurtujące nas pytania tj. gdzie najlepiej postawić kabinę na podczerwień? Spośród jakich rodzajów drewna możemy wybierać jeśli chodzi o wykończenie kabiny? Co jest potrzebne do podłączenia sauny infrared? Dlaczego są takie duże różnice między cenami poszczególnych modeli kabin na podczerwień?

Mając powyższe na uwadze przed dokonaniem zakupu kabiny infrared, w SuperSauna® gwarantujemy Ci rzetelne informacje i odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania, które nie tylko pozwolą zaspokoić Twoją ciekawość, ale przede wszystkim ustalić czego dokładnie potrzebujesz i który model sauny spełni Twoje oczekiwania. Natomiast po zakupie, oferujemy również serwis posprzedażowy, więć jeśli masz jakieś dodatkowe pytania i potrzebujesz wsparcia to zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Promienniki podczerwieni - serce sauny na podczerwień

Od ponad 15 lat, jednym z najczęstszych, a zarazem jednym z najważniejszych pytań zadawanych przez naszych Klientów jest to, jakie są najlepsze rodzaje promienników podczerwieni. Na rynku istnieje wielu producentów tego typu urządzeń, którzy twierdzą, że produkują najlepsze terapeutyczne promienniki podczerwieni. Niektórzy twierdzą, że promienniki IR-A z krótką falą podczerwieni są najlepsze, ponieważ takie fale dają największy efekt głębi. Inni natomiast sądzą, że promiennik IR-C (,a więc długa fala o zakresie 6340 nanometrów) jest lepszy, ponieważ długość fali tego emitera ma taką samą częstotliwość jak ludzkie ciało.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, konsultacjom z ekspertami oraz z naszymi Klientami, w SuperSauna® wiemy, że nie ma czegoś takiego jak jeden „najlepszy” terapeutyczny promiennik podczerwieni.

W SuperSauna® standardowo stosujemy dwa rodzaje promienników podczerwieni: promienniki Infraheat ™ Intense (IR-B) i promienniki Infraheat ™ Nano Carbon XL (IR-C). Emitery te zapewniają zrównoważony efekt głębi podczas przyjemnej sesji w kabinie, dodatkowo łagodząc bóle mięśni i stawów.

Istnieje rówież możliwość dodania w saunie promiennika Full Spectrum (IR-A). Emiter ten działa głębiej i jest przeznaczony głównie dla osób cierpiących na różnego radzaju dolegliwości reumatyczne.

Promienniki Infraheat ™, które są używane w większości modeli saun dostępnych w SuperSauna®, mają żywotność do ok. 20 000 godzin.

Kanadyjski czerwony cedr - najlepsze drewno do sauny na podczerwień

Najlepszym rodzajem drewna używanym do wykonania saun infrared jest kanadyjski czerwony cedr. Drewno to występuje tylko w Ameryce Północnej. Jednakże najlepszy jakościowo materiał pochodzi jedynie z USA i z Kanady. Czerwony cedr występujący np. w Meksyku ma nieporówywalnie niższą jakość.

Kabiny na podczerwień nie mogą być impregnowane od wewnątrz, ponieważ drewno musi oddychać, a Ty podczas sesji w kabinie, nie możesz wdychać toksyn. Jeśli jednak sauna znajduje się w wilgotnym pomieszczeniu takim jak: łazienka, piwnica lub szopa ogrodowa, to użycie drewna bez impregnatu tj.  białego cedru, piołunu, świerku może być problematyczne. Tylko w przypadku użycia kanadyjskiego czerwonego cedru, wilgość nie ma żadnego wpływy na  stan drewna, dlatego można go spokojnie stosować bez obróbki również na zewnątrz kabiny (należy jednak bezwzglednie chronić kabinę przed opadami atmosferycznymi).

Tańsza alternatywa dla kanadyjskiego czerwonego cedru

Tańszą alternatywą dla kanadyjskiego czerwonego cedru, jest kanadyjski biały cedr (Hemlock). W przeciwieństwie do tego pierwszego, nie ma on działania bakteriobójczego i grzybobójczego, ale pomimo to jest dobrym rodzajem drewna do kabin infrared, które są używane w pomieszczeniach.

Zatem gdy saunę na podczerwień umieścimy w suchym miejscu takim jak: sypialnia, pomieszczenie gospodarcze lub strych, możemy wybrać kabinę wykończoną właśnie kanadyjskim białym cedrem. Takie rozwiązanie, pozwoli nam znacznie zaoszczędzić na cenie.

Utrzymanie sauny na podczerwień

Ponieważ z sauny korzystamy nago, ważne jest aby do kabiny zabrać ze sobą przynajmniej dwa grube ręczniki. Jeden z nich kładziemy na ławce, na której siedzimy lub leżymy, a drugi kładziemy na podłodze i trzymamy na nim stopy. Dzięki temu skutecznie ograniczamy przenikanie potu do drewna kabiny.

Dla zwiększenia higieny i dodatkowego komfortu podczas sesji w podczerwieni, można korzystać ze specjalnie zaprojektowanych poduszek na siedzika kabiny. Są one wyposażone w wodoodporne pokrowce, które można łatwo zdjąć do czyszczenia.

Jeśli wewnątrz kabiny widoczne są gdzieś plamy (potu) na drewnie, można je usunąć wilgotną ściereczką (nie używaj żadnych środków czyszczących). W SuperSauna.pl jest również dostępny specjalny produkt, idealny do konserwacji i czyszczenia kabin.

Najlepsze miejsce dla kabiny na podczerwień

Przeważnie kabiny na podczerwień montowane są w sypialniach, w łazienkach, w piwnicach, na strychach lub w ogrodzie.

Jeśli chcemy umieścić saunę w wilgotnym pomieszczeniu, zaleca się wybór modelu wykonanego z kanadyjskiego czerwonego cedru, który ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Kanadyjski biały cedr jest natomiast dobrym (ekonomicznym) wyborem przy montażu kabiny w suchych pomieszczeniach.

Ponieważ często zakup sauny jest wyborem na całe życie, warto się dobrze zastanowić i dobrać model jak i rozmiar sauny, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli oprócz walorów zdrowotnych zależy Ci na komforcie, relaksie, lubisz korzystać w sauny w pozycji leżącej lub chcesz mieć więcej miejsca na nogi – warto wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę. W SuperSauna® mamy ponad 40 różnych modeli saun w różnych rozmiarach, więc na pewno wybierzemy coś specjalnie dla Ciebie.

Różnice w cenie pomiędzy modelami kabin infrared

Ponieważ na rynku działają różni producenci i dostawcy, mamy różne modele, różną jakość, a co za tym idzie również różne ceny. Wahają się one od 3500 zł do 20 000 zł.

Oczywiście istnieją pewne czynniki, które określają cenę modeli kabin na podczerwień. Te tańsze często można znaleźć w sklepach ogrodniczych lub w sklepach internetowych.

Co wypływa na cenę sauny? Po pierwsze, rozmiar. Im większa kabina, tym wyższa cena. Często trzeba użyć wtedy większą ilość promienników podczerwieni, co również podnosi cenę. Po drugie, rodzaj drewna użytego do wykończenia sauny. Tańszym rozwiązaniem jest drewno białego cedru, piołunu lub świerku, zaś droższym zastosowanie kanadyjskiego czerwonego cedru.

Wielu dostawców oferuje kabiny na podczerwień jedynie jako produkt dodatkowy do swojej podstawowej oferty i dlatego nie są one dostępne w wielu modelach, rozmiarach czy też w dużych ilościach.

W SuperSauna® jest inaczej. U nas głównym produktem jest sauna, która trafia do nas wprost od producenta. Oferujemy najlepszą cenę oraz nieporównywalną jakość.

Nasze promienniki Infraheat ™ mają obecnie 10-letnią gwarancję i żywotność do 20 000 godzin.

Serwis i gwarancja

W SuperSauna® masz 24 miesiące gwarancji na kabinę na podczerwień oraz 10 lat gwarancji na promienniki Infraheat ™. Dokonując zakupu sauny infrared, inwestujesz w swoje zdrowie raz na całe życie i korzystasz z jednej kabiny przez wiele lat.

Zawsze ważne jest by przed zakupem produktu upewnić się czy dostawca gwarantuje nam serwis. Jeśli bowiem z jakiegokolwiek powodu sauna ulegnie awarii, musimy pamiętać, że nie jest to zwykły produkt, który w zwykły sposób możemy zwrócić do sklepu lub sklepu internetowego, w którym został zakupiony.