Konfigurowalny zestaw na podczerwień do saun zewnętrznych

Zestaw na podczerwień do saun POD

Zestaw na podczerwień do wszystkich innych typów saun zewnętrznych

Podczerwień w tym przypadku nie jest używana do ogrzewania powietrza sauny, a służy wyłącznie efektowi terapeutycznemu.

Z naszymi saunami ogrodowymi Relax Room, Beczkami 136 Mini i 186 Mini oraz saunami POD 136 Mini i 186 Mini, możesz wybrać zestaw, który został przez nas całkowicie wstępnie skonfigurowany. (Oczywiście ten zestaw można również skonfigurować w inny sposób).

W przypadku innych rozmiarów, prosimy o zajrzenie tutaj, ponieważ dowiesz się tam więcej informacji, które chcielibyśmy Ci przekazać z wyprzedzeniem. Możesz również skontaktować się z nami w godzinach otwarcia pod numerem +48 22 29 22 300

Modele Relax Room, Barrel Mini i POD Mini są standardowo wyposażone w ławkę na tylnej ścianie. Wiele innych modeli ma w standardzie dwie ławki naprzeciw siebie, dlatego zdecydowaliśmy się na standardowy zestaw THE ONE. Dzięki dwóm ławkom naprzeciw siebie istnieje nieskończona liczba możliwych kombinacji. Taka kombinacja powinna być specjalnie dostosowana do Twoich potrzeb.

Zestaw na podczerwień to całkowicie zależny od konfiguracji zestaw akcesoriów do personalizacji sauny zewnętrznej i przekształcenia jej w saunę na podczerwień lub saunę combi. Zestaw wymaga własnego gniazdka 230 V i może mieć zakres od 300 watów (pojedynczy promiennik) do 3500 watów (duży zestaw na podczerwień). Z terapeutycznego punktu widzenia zawsze wskazane jest stosowanie kombinacji kilku różnych promienników.

Jak zainstalować zestaw na podczerwień w POD & Beczce?

Jeśli zamówisz u nas kompletny zestaw na podczerwień do modeli POD lub beczek, otrzymasz ekstra długą ławkę o długości 200 cm, którą przykręca się do tylnej ściany. 2 dołączone seryjnie ławki już nie będą pasowaći muszą zostać skrócone przez Ciebie. Daje to jednak również znacznie większą elastyczność w projektowaniu wnętrza.

Czy chcesz tylko jedną ławkę na tylnej ścianie? Nie ma problemu.

Chcesz mieć kształt litery L? Następnie możesz dostosować ławkę i przekształcić ją w ławkę narożną.

Chcesz mieć kształt litery U? Również nie ma problemu. Dopasuj dodatkową ławkę pomiędzy dwie już obecne i utwórz literę U.

Skrzynka zasilająca, panel kontrolny, kable, system audio i oświetlenie?

To wszystko brzmi bardziej skomplikowanie niż jest w rzeczywistości. Umieść skrzynkę zasilającą gdzieś w pobliżu większości promienników. Zazwyczaj większość systemu jest instalowana na tylnej ścianie. Przymocuj więc skrzynkę zasilającą do tylnej ściany pod ławką. Tutaj łączą się wszystkie kable. Zamawiając kompletny system, automatycznie dołączony jest system audio. W tym celu umieść dwa głośniki w pobliżu skrzynki zasilającej i podłącz je do wyznaczonych wyjść.. Panel sterowania można również łatwo zamontować na tylnej ścianie. Za pomocą panelu sterowania kontrolujesz temperaturę i czas podczerwieni, a także system audio (Bluetooth i USB). 

Potrzebny jest również czujnik temperatury, który również wchodzi w zakres wyposażenia.. Bez podłączonego czujnika skrzynka zasilająca nie działa, a na panelu kontrolnym wyświetlane są komunikaty o błędach. Aby wyświetlić temperaturę, należy zainstalować czujnik na suficie sauny zewnętrznej. 

W pomieszczeniach nasze kabiny osiągają temperaturę do 75°C, ale zależy to również od temperatury otoczenia. Na dostarczonym panelu sterowania można również ustawić temperaturę do 75°C, ale nie można jej osiągnąć w warunkach sauny ogrodowej. Temperatura, którą ostatecznie osiągniesz, zależy od kilku czynników, natomiast pamiętaj, że podczerwień to przede wszystkim efekt jaki uzyskuje się w organizmie i jest on taki sam niezależnie czy powietrze będzie miało 30 czy 70 stopni. Podczerwień ma pozytywny wpływ na mięśnie i stawy oraz zapewnia pocenie się i detoksykację od wewnątrz. To inny sposób użytkowania i uczucia podczas sesji. 

Ze względu na różne kształty naszych saun zewnętrznych zdecydowaliśmy się na 2 różne standardowe konfiguracje podczerwieni, które w znaczący sposób wypełniają swoim zasięgiem dany kształt. Zestaw POD przeznaczony specjalnie do kształtu POD oraz zestaw dla beczek, który pasuje do każdego innego kształtu i może być dodatkowo spersonalizowany.

Zdjęcia sauny zewnętrznej POD 170

Weźmy na przykład saunę ogrodową POD 170. Ten model ma wnętrze z dwiema ławkami o długości 135 cm i może być kabiną na podczerwień z ławką na tylnej ścianie, ławką typu L lub ławką w kształcie litery U,, ale także sauną combi z normalnymi ławkami ustawionymi równolegle i, ławką na tylnej ścianie lub ławką typu L.

Jeśli zainstalujesz ławkę o głębokości 60 cm na tylnej ścianie, będziesz musiał skrócić standardowe ławki do około 75 cm, aby uzyskać kształt litery U.

Jeśli chcesz uzyskać układ w literę L, nie ma problemu. Skróć tylko jedną ławkę, zdecyduj, po której stronie chcesz zainstalować ławkę narożną, a z przodu zaś zainstaluj piec po przeciwnej stronie.

Uwaga: Najpierw ustaw POD z ławką na tylnej ścianie, zmierz, a następnie skróć ławki.

Masz inny pomysł lub specjalne życzenie dotyczące podczerwieni? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami i przedyskutowania Państwa preferencji.

Infraheat™ Intense

Od lat używamy promienników Infraheat. Te emitery są specjalnie zaprojektowane do łagodzenia bólu mięśni i stawów. Promiennik długofalowy, z przejściem do fal średnich, wykonany jest ze specjalnego, wysokiej jakości materiału ceramicznego z tlenku magnezu. Ponieważ Infraheat Intense generuje podczerwień o średniej i długiej fali, promieniowanie to ma dobry wpływ na głębię i jednocześnie poziom absorpcji, co jest kluczowe w łagodzeniu bólu mięśni i stawów. Infraheat to zaufany wybór z latami sprawdzonych wyników.

Infraheat™ Carbon

Promienniki węglowe znane są z przyjemnego, łagodnego ciepła w saunie na podczerwień. Używamy grzejników Infraheat Carbon w połączeniu z grzejnikami Infraheat Intense, aby stworzyć idealną równowagę ciepła w kabinie IR. Emitery węglowe Infraheat są zwykle umieszczane jako dodatek w ścianach bocznych kabiny IR. W rezultacie doświadczasz wspaniałego ciepła podczerwieni ze wszystkich stron ciała, a w półleżącej pozycji nadal odczuwasz lekkie ciepło na plecach. Ta unikalna kombinacja promienników tworzy wyjątkowe doznania w kabinie na podczerwień, które są unikalne w Europie.

Infraheat™ Full Spectrum

Infraplus umożliwia wyposażenie kabiny w promienniki Infraheat o pełnym spektrum (opcjonalnie). Masz więc nie tylko właściwości IR o średniej i długiej fali, ale także fal krótkich (IR-A). Fale krótkie wnikają jeszcze głębiej w warstwy skóry, zwiększając wartość terapeutyczną i szybciej docierając do mięśni i stawów. W porozumieniu z klientem zapewniamy idealną równowagę w Twojej saunie IR.