Sauna na wymiar

SAUNA NA WYMIAR: NA TO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM!

Sauna na wymiar, czyż nie tego właśnie chce każdy? Szyta na miarę niczym garnitur. Istnieją jednak również wady niestandardowej sauny. W SuperSauna® życzenia klienta są zawsze na pierwszym miejscu. W rezultacie oferujemy standardowe modele saun, sauny pół-niestandardowe oraz pełną personalizację. Nasza fabryka saun w Polsce to produkcja wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach.

W SuperSauna® wyróżniamy różne rodzaje modeli saun:

 • Standardowe modele saun z opcjami
 • Częściowo niestandardowe sauny
 • Sauny na zamówienie
 • Indywidualne projekty saun

Poniższe akapity wyjaśnią różnice oraz zalety i wady różnych rodzajów niestandardowych saun.

STANDARDOWE MODELE SAUN (bez personalizacji)

Personalizacja nie zawsze jest najlepszym wyborem, jeśli szukasz sauny o normalnych rozmiarach, standardowy model sauny jest zazwyczaj najlepszym i najtańszym wyborem. Często są one dostępne od ręki, dzięki dużym stanom magazynowym. W SuperSauna® mamy bardzo szeroką gamę standardowych modeli, aby zobaczyć pełną ofertę saun na podczerwień lub saun combi do domu, kliknij w jeden z linków.

Zalety standardowych modeli saun

 • Bardzo dobry współczynnik cena/jakość, modele wykonywane są seryjnie, co pozwala zaproponować atrakcyjniejszą cenę
 • Zazwyczaj bardzo krótki wysyłki
 • Dostajesz to, co widzisz, a wiele modeli dostępnych jest na ekspozycjach w naszych salonach

Wady modeli standardowych

 • Niewielkie lub brak opcji jakiegokolwiek dostosowania
 • Stałe rozmiary i wygląd, zależnie od linii produktowe

SAUNY CZĘŚCIOWO DOSTOSOWANE: KORZYŚCI OBU TYPÓW

Dzięki częściowej personalizacji możesz dostosować kilka elementów i uzyskasz coś pomiędzy sauną standardową a na wymiar. Dzięki temu z jednej strony otrzymujesz dobrą cenę, a w dalszym ciągu dysponujesz szerokim wachlarzem wymiarów. Linia Avanti to przykład sauny, którą można wykonać w przedziałach co 10 cm szerokości, zaś jej głębokość to standardowo 110 cm.

W tym modelu istnieje zatem możliwość przejścia od szerokości 110 cm do szerokości 230 cm i głębokości 110 cm (jedna ławka) lub przeskok na 170 cm (dwa poziomy ławek).

Istnieje również możliwość zaprojektowania jej jako sauny na podczerwień lub sauny combi.

Możliwe są również inne głębokości, dla których musimy wykonać osobną kalkulację cenową. Linia Avanti jest stworzona z bardzo wysokiej jakości drewna - Osiki, które nie zawiera sęków i posiada odpowiednią wilgotność, dzięki czemu drewno nie będzie już pracować. Podwójne ściany są izolowane, dzięki czemu sauna zatrzymuje więcej

ciepła, a także szybciej dochodzi do nagrzania powietrza. Ławki i oparcie wykonane są z Osiki w wersji Thermo, który wolniej wchłania wilgoć (również pot podczas korzystania z sauny), a drewno nie nagrzewa się podczas użytkowania.

Należy pamiętać, że w przypadku naszych saun na wymiar możliwe jest dostarczenie tylko prostych ścian i dachów. Nie mamy możliwości wykonania dachów skośnych. Klient zobowiązany jest przesłać nam prawidłowe wymiary zewnętrzne sauny, na podstawie których prześlemy plan produktu (ewentualnie wraz z umiejscowieniem promienników i/lub pieca do sauny).

Zalety pół-niestandardowych saun

 • Dobry stosunek cena/jakość, modele wykonywane są seryjnie, co pozwala zaoszczędzić na kosztach i uzyskać powtarzalny efekt
 • Szeroki wybór wymiarów
 • Szybka wycena

Wada pół-niestandardowych saun

 • Dłuższy czas dostawy, niż dla standardowych modeli
 • Częściowe dostosowanie (wymiary)

SAUNA NA WYMIAR, TWOJA SAUNA W PEŁNI DOSTOSOWANA DO TWOICH POTRZEB!

W naszych niestandardowych saunach mamy kilka opcji w odniesieniu do podłogi i dachu. Nasze sauny są standardowo dostarczane z ażurową, kratką podłogową. Istnieją również opcje podłogi pełnej lub podłogi z cegłami solnymi i wbudowanym oświetleniem LED. Standardowo dostarczany jest drewniany dach z Osiki z taśmą LED. 

Istnieje możliwość wyboru wykończenia sufitu z jałowca (oprócz nowoczesnego wyglądu daje on również aromatyczny zapach podczas korzystania z sauny).

Należy pamiętać, że w przypadku naszych saun na zamówienie możliwe jest dostarczenie tylko prostych ścian i dachów. Nie mamy możliwości wykonania dachów skośnych. Klient zobowiązany jest przesłać nam prawidłowe wymiary zewnętrzne sauny, na podstawie których prześlemy plan produktu (ewentualnie wraz z umiejscowieniem promienników i/lub pieca do sauny).

Wadą w porównaniu ze standardowymi modelami z naszej oferty jest to, że saunę na zamówienie należy wykonać od podstaw, łącznie z rysunkami dla naszego działu produkcji. Oznacza to więcej pracy, poświęconego czasu, a co za tym idzie, wiąże się to z większymi kosztami.

Z tych powodów, sauna na zamówienie będzie miała wyższą cenę niż model z naszej regularnej oferty. Czas dostawy jest również dłuższy, należy przyjąć termin realizacji wynoszący około 2-3 miesiące. (w zależności od mocy produkcyjnych i ostatecznej konfiguracji)

Chcielibyśmy się z Tobą skontaktować, aby wspólnie zastanowić się nad najlepszą specyfikacją dla Twojej sauny. Zostaw swoje dane w poniższym formularzu.

Zalety saun na wymiar

 • Szeroka gama wymiarów
 • Duży wybór opcji dodatkowych
 • Wady saun na wymiar

Wyższa cena

 • Dłuższy czas dostawy, niż dla standardowych modeli

Sauna dostarczona przez SuperSauna, zbudowana przez lokalnego wykonawcę.

PROJEKT SAUNOWY NA MIARĘ

Jeżeli chcesz mieć możliwość wyboru i ustalenia całkowicie każdego elementu sauny, w przypadku SuperSauna® jest to niestety niemożliwe. Nie możemy również wykonać pomiarów na miejscu lub projektów niestandardowych pod dachem lub schodami, nawet jeśli architekt wymyślił specjalny projekt sauny, nie jesteśmy odpowiednią stroną, aby to to wykonać. 

Prace wykończeniowe i integracja z Twoim wnętrzem to również coś, czego nie oferujemy w SuperSauna®. 

Jeśli jednak interesują Cię sauny o regularnym kształcie lub sauny na zamówienie, w bardzo konkurencyjnej cenie i doskonałej jakości, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Cenę saun na wymiar znajdziesz tutaj

Cena sauny na zamówienie zaczyna się od około 12.500 zł z VAT i dostawą.

FORMULARZ DANE KONTAKTOWE