Sauna Na Podczerwień & Sauna Infrared Blog

SAUNA NA PODCZERWIEŃ, A ZDROWIE

Podczas ciepłego letniego dnia odczuwamy pozytywne działanie promieni słonecznych nie tylko na naszą skórę, ale i na nasze samopoczucie. Sauna na podczerwień od SuperSauna® działa podobnie - daje mnóstwo pozytywnej energii, a tym samym pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Promienniki podczerwieni działają od wewnątrz i dają większy efekt głebi w porównaniu z tradycyjną fińską sauną. Badania pokazują, że ciepło w podczerwieni łagodzi różnego rodzaju bóle mięśni i stawów.

Więcej informacji ...

ZALETY INFRARED SAUNA

Największą różnicą pomiędzy sauną tradycyjną, a sauną na podczerwień bez wątpienia jest jej pozytywny wpływ na bóle mięśni i stawów. Ciepło w podczerwieni jest nie tylko bardzo przyjemne, ale także wnika głębiej w skórę i ma działanie lecznicze. Dzięki temu zwiększa się ruchliwość ciała oraz zmniejsza się sztywność stawów. Wybierając kabinę na podczerwień od SuperSauna®, masz możliwość umieszczenia w niej nie jednego, nie dwóch ale nawet trzech różnych rodzajów promienników podczerwieni, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Wyboru odpowiedniej kombinacji promienników dokonujemy razem z Tobą na podstawie opisu problemów zdrowotnych lub efektu których chcesz uzyskać. Przed dokonaniem wyboru, w sklepie SuperSauna® możesz zawsze “przetestować” na własne skórze nasze kabiny i promienniki, co zapewne pomoże w wyborze idealnego rozwiązanie dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Więcej informacji ...

JAK DZIAŁA SAUNA NA PODCZERWIEŃ?

Jest to chyba najważniejsze pytanie, które pojawia się gdy zamierzamy dokonać zakupu sauny na podczerwień. A jest to niewątpliwie inwestycja w Twoje zdrowie, dlatego dobrze jest najpierw wiedzieć i sprawdzić, jak działa taka kabina na podczerwień. Jak dobrze wiesz, istnieją różne rodzaje saun, a kabina infrared jest jedną z nich. Jest to jednak wariant cieszący się coraz większą popularnością wśród klientów zwłaszcza z uwagi na swoje prozdrowotne działanie. Pełną i kompletną wiedzę w tym zakresie dadzą odp. na poniższe pytania, na które SuperSauna.pl śpieszy z odpowiedzią.

Więcej informacji ...

W JAKI SPOSÓB SAUNA NA PODCZERWIEŃ MOZE POMÓC W ZWALCZANIU PRZEZIĘBIENIA CZY GRYPY?

Zrówno przeziębienie, jak i grypa powodowane są przez wirusy. To pierwsze zazwyczaj może zostać wyleczone przez nas samych, z pomocą przychodzi picie dużych ilosci płynów, zazywanie witaminy C i pozostanie w łóżku. Grypa zaś często potrzebuje wizyty i ulekarza i przepisanych przez niego leków. Symptomy przeziębienia to najczęściej: ból gardła, katar, kichanie, kaszel. Grypa objawia się również w podobno sposób, acz dochodzi do tego ból głowy, ból mięśni i gorączka.

Więcej informacji ...

INFORMACJE DOT. ZAKUPU SAUNY NA PODCZERWIEŃ

Przy zakupie sauny na podczerwień należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Nie kupujemy takiej kabiny codziennie, jest to zakup na lata, ale przede wszytkim ma być to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. W SuperSauna® zawsze doradzimy i pomożemy wybrać model sauny najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy na stronę www.supersauna.pl, do kontaktu mail’owego oraz telefonicznego lub po prostu spotkajmy się u nas w sklepie, gdzie dokładnie przyjrzymy się Twoim preferencjom, indywidualnym potrzebom i wybierzemy model sauny najlepszy dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Więcej informacji ...

CZY SAUNA INFRARED PODCZERWIENI MOŻE POMÓC PRZY PROBLEMACH ZE SKÓRĄ?

Klienci często zadają nam pytanie, czy kabina na podczerwień pomaga przy problemach skórnych. Badania i opinie użytkowników bezsprzecznie pokazują, że podczerwień ma pozytywny wpływ przynajmniej na niektóre problemy skórne. Dużą zaletą kuracji w podczerwieni jest to, że jeśli masz kabinę w domu do własnego użytku, to nie musisz specjalnie wychodzić do centrum odnowy biologicznej lub do sauny, aby doświadczyć zalet jakie daje infrared. Dzień w spa nie dość, że jest nieporównywalnie droższy od sauny domowej, to niestety trudno w takich miejscach o prywatność czy higienę. Sauna na podczerwień we własnym domu jest zatem idealnym rozwiązaniem, które gwarantuje 100% prywatności i dostępność korzystania z niej każdego dnia.

Więcej informacji ...

PROMIENNIKI PODCZERWIENI W SUPERSAUNA®

W kabinach Infraplus™ z SuperSauna® od lat wykorzystujemy promienniki podczerwieni Infraheat ™, które dają unikatowy efekt głębi i łagodzą bóle mięśni i stawów. W naszych saunach na podczerwień można montować różne rodzaje promienników podczerwieni, w różnych konfiguracjach. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, konsultacjom z ekspertami i dyskusjom z klientami, w SuperSauna® dobrze wiemy, że nie ma czegoś takiego jak jeden „najlepszy” terapeutyczny promiennik podczerwieni. Jeśli chodzi o zwalczanie lub ograniczanie dolegliwości fizycznych, zalecane jest użycie różnych rodzajów promienników, w zależności od tego czy mamy do czynienia z dolegliwościami w okolicy szyi i ramion czy też np. bólem w dolnej części pleców, przepukliny. Twoje cele są ściśle indywidualne, dlatego w SuperSauna jest możliwe zastosowanie w saunie takiej konfiguracji promienników, które będą najlepiej dostosowane do potrzeb każdego Klienta - by dać jak najlepszy efekt działania.

Więcej informacji ...

SAUNA A ZDROWIE - NIEBEZPIECZEŃSTWA I PRZEWWSKAZANIA

Pomimo wielu dobroczynnych wpływów sesji w saunie na podczerwień, jak niemal każda aktywność, ma również drugą stronę medalu. Aby zachować bezpieczeństwo i zmaksymalizować pozytywne oddziaływania korzystania z naszej kabiny, musimy być świadomi zagrożeń i bezwzględnie ich unikać. Lekceważenie tych kwestii może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia!

Więcej informacji ...

SAUNA FIŃSKA - HISTORIA, ZASTOSOWANIE, KOSZTY

Korzyści z korzystania z sauny są powszechnie znane, a taki sposób dbania o ciała i relaksowania się zdobywa sobie w naszym kraju więcej i więcej zwolenników, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie sauna jako element siłowni, klubu fitness czy hotelu to coraz częstsze zjawisko. Dzięki popularyzacji saunowania zaczynamy korzystać z niej mimowolnie, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego saunę utożsamiamy akurat z Finami, czy poza zbawiennymi konsekwencjami ciepła czyhają na nas jakieś niebezpieczeństwa i czy kabina we własnym M1 powinna zostać tylko w sferze marzeń?

Więcej informacji ...

SAUNA NA PODCZERWIEŃ - CO I JAK?

Co to jest sauna infrared i czym różni się od tradycyjnej fińskiej odmiany? Podobnie jak sauny tradycyjne, wykonane są z naturalnego drewna, najlepszym do tego gatunkiem jest cedr kanadyjski w białej lub czerwonej odmianie. W kwestii technologii, główna rolę gra promieniowanie podczerwone w postaci fal o długości mieszczącej się w spektrum 750 - 10000 nanometrów.

Więcej informacji ...

SAUNA A TRENING

Sauna kojarzy nam się z relaksem, odpoczynkiem psychicznym i fizycznym, sposobem na ukojenie myśli i rozluźnienie mięśni. Zatem gdy jesteśmy zmęczeni po wysiłku fizycznym, utożsamiamy pobyt w saunie jako doskonały sposób na zadbanie o nasze ciało oraz szybką i skuteczną regenerację. Czy tak jest w istocie? Mitem jest to, że sauna jest doskonałym zakończeniem treningu, jak i złudna jest jej obecność w wielu klubach fitness czy siłowniach.

Więcej informacji ...

AROMATERAPIA - DEFINICJA I HISTORIA

Aromaterapia, jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej, której założeniem jest wspomaganie leczenia organizmu za pomocą olejków eterycznych pozyskiwanych z rozmaitych roślin i ich różnych części, np. łodygi, liści, korzeni, nasion, a nawet kory. Nie jest to nowy nurt w lecznictwie, wszak towarzyszy ona człowiekowi od kilku tysięcy lat, najwcześniejsze znane nam zapisy o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich (ok. 3000 p.n.e.) i dotyczą receptur mieszanek roślinnych,w których skład wchodziły między innymi rośliny takie jak mirt oraz tymianek.

Więcej informacji ...

SAUNA OGRODOWA/ SAUNA BECZKA

Sauna w kształcie beczki to doskonałe dopełnienie przestrzeni ogrodowej. Jest ona gotowa i przeznaczona do użytku przez osoby w każdym wieku i o każdej porze roku, by rozkoszować się przyjemnym doświadczeniem tradycyjnego saunowania w okolicznościach natury..

Więcej informacji ...