Sauna Fińska - S-Line 120 Magnum

- Sauna Fińska domowa
- Liczba osób 1-2 
- Wymiary 120,3 x 112 x 193,2 cm
- Biały Osika (wewnątrz kabiny)
- Nowoczesny wygląd
- Oświetlenie - sauny LED
- Produkowane w Europie

Opcjonalne:
- Narvi piec elektryczny do sauny 3600 W - Zasilanie 230 V
- Wiadro z plastikowym wkładem - Chochla - Higro/ Termometr - Klepsydra - Zasady sauny

OFERTA TYMCZASOWA: DOSTAWA W POLSCE GRATIS!

11000,00 zł brutto z dostawą
W magazynie

Zamów teraz, zapłać później

Bezpłatna rezygnacja*

SAUNA FINSKA 120 MAGNUM

Sauna-Finska-Magnum-120

WYMIARY

Szerokość:          120,3 cm
Głębokość:         112,0 cm
Wysokość:          193,2 cm

Wymiary ławki: głębokość 50 cm x szerokość 107,50 cm

Nowa linia Finska Sauna Magnum składa się w całości z najwyższej jakości materiałów i jest produkowana w Europie. Kupując saunę S-Line Magnum otrzymujesz bardzo ładną i solidną saunę fińską, którą będziesz się cieszył przez co najmniej kolejne 25-35 lat. Zamierzasz umieścić saunę w łazience, sypialni lub na poddaszu? Ta kabina zawsze będzie przyciągać wzrok ze względu na swój piękny wygląd.

Do umieszczenia tej sauny nie są potrzebne żadne specjalne podłączenia, wystarczy wolna przestrzeń, w której sauna znajduje się około 5-10 centymetrów od ściany po prawej stronie, aby zapewnić wystarczającą ilość powietrza do wentylacji. Zarówno światło, jak i piec do sauny można podłączyć do zwykłego gniazdka 230V.

Zewnętrzna strona sauny (zarówno ściany boczne jak i tylna) jest wykończona płytą HDF z fornirem dębowym o grubości 3 mm, co daje bardzo naturalny wygląd i dlatego świetnie pasuje do prawie wszystkich wnętrz. Front wykonany jest z litego dębu, dzięki czemu jest to bardzo solidna kosntrukcja i dużych walorach estetycznych. W związku z tym, nie jest wymagana żadna konserwacja tej sauny na zewnątrz.

Wewnątrz najwyższej jakości osika
Wnętrze sauny wykonane jest z najlepszej jakości profilu Espen STP o grubości 15mm. Dzięki temu ściany od razu mają dobrą izolację i mają ładny, jasny wygląd. Osika estońska została wybrana ze względu na najlepszą jakość, dzięki czemu nie będziesz mieć sęków w drewnie swojej sauny. Drewno również nie pracuje i zachowa ten piękny wygląd. Zaleca się położenie na podłodze maty lub podwójnego ręcznika, aby nie powstały plamy z potu. 

Biala-Osika-Sauna

Podpory siedziska, siedzisko i oparcie wykonane są z Thermo Osiki. Drewno Thermo Osika zostało poddane obróbce termicznej, która zwiększa jego trwałość. Podczas tego procesu drewno jest podgrzewane do około 235°C, co usuwa z drewna cukry, węglowodany i żywice, tym samym dla grzybów brakuje pożywki, co wydłuża żywotność desek. Dzięki temu też, wolniej zobaczysz plamy wilgoci, chociaż zawsze zaleca się stosowanie ręcznika w celu dodatkowej ochrony drewna. Siedzisko i oparcie wykonane są z Profilu SHP o wymiarach 28mm x 90mm. Gwarantuje to, że jest to bardzo mocna konstrukcja, która pozwoli poczuć się bezpiecznie i konfortowo podczas seansu.

Thermo-Osika-Sauna.jpg

Sauna-Finska-Magnum-120-2

Terapia kolorami LED
Terapia kolorami LED została wbudowana w krawędź dachu w saunie, dzięki czemu możesz cieszyć się różnymi kolorami podczas sesji w saunie i dodatkowo zrelaksować się. Kolorowy pasek LED jest wbudowany w niewidoczny profil, co wydłuża jego żywotność. Ten kolorowy pasek LED można obsługiwać za pomocą pilota.

Niektóre zalety Koloroterapii LED:
- LED jest trwała i niezwykle mocna, wytrzymuje średnio 100 000 godzin
- Możliwość korzystania z programów do naświetlania kolorami
- Oszczędza 90% kosztów energii
- Nie wydziela dużo ciepła
- Brak promieniowania UV i IR
- Jest odporny na wstrząsy i wibracje
- Bezstopniowa regulacja

Terapia kolorami wykorzystuje kolory, aby zharmonizować ciało, duszę i mózg. Podstawą koloroterapii jest „system energetyczny” ciała, co od wieków uznawane jest w medycynie Wschodu i wielu religiach. System ten opiera się na istnieniu wielu pól energetycznych w ciele i wokół niego. Kolory wokół nas wpływają na nasze zachowanie. Na przykład niebieski ma działanie uspokajające i sprzyja refleksji. Czerwień ożywia i daje ciepłe wrażenie.

Czerwony: Czerwony aktywuje serce i krążenie. Czerwone światło negatywnie wpływa na choroby skóry i reumatyzm. Pozytywnie wpływa na mózg, płuca i mięśnie. Czerwony kolor pomaga również przy braku energii.

Żółty: Żółty pomaga w dolegliwościach żołądkowych i jelitowych. Żółty zapewnia prawidłowe funkcjonowanie gruczołów i aktywuje śluz skóry. Żółty kolor zapewnia, opró cz pozytywnego wpływu na nastrój, uczucie ciepła i komfortu.

Niebieski: Niebieski ma działanie chłodzące i odświeżające. Pozytywnie wpływa na bezsenność, stres i niepokój. Zapewnia dobre krążenie krwi.

Zielony: Zielony działa uspokajająco, dodaje pewności siebie i dodaje siły. Kolor zielony pomaga przy dolegliwościach nerwowych, bólach głowy, dnie moczanowej i kaszlu. Terapia kolorami nie jest uznaną procedurą medyczną i jest mało prawdopodobne, aby lekarz zalecił to leczenie.

Piec do sauny
Małe modele tej sauny mogą być wyposażone w piec o mocy 3,6 kW, który można podłączyć do zwykłego gniazdka 230 V. Więc nie potrzebujesz do tego tzw siły, wystarczy uziemione gniazdko. Czas rozgrzewania około 45 minut, po czym można cieszyć się sesją w saunie.

W przypadku większych modeli, masz również możliwość zainstalowania grzałki o mocy 4,5 kW – 6,0 kW lub 9,0 kW. Dlatego w przypadku tych pieców do sauny wymagane jest zasilanie trójfazowe 400 Voltów. W przypadku sauny fińskiej kubatura sauny zawsze liczona jest w m3. Zasada obowiązująca brzmi, na każdy 1 m3, potrzebne jest minimum 1kW mocy. Na przykład, jeśli zamierzasz umieścić saunę w pomieszczeniu, które nie jest ogrzewane, zawsze lepiej jest wziąć większy piec, aby mieć pewność, że osiągnie odpowiednią temperaturę.

Sauna-Finska-Magnum-120-5

Więcej informacji
Sauna Typu Sauna ogrodowa
Materiał wewnątrz Biały lub czerwony cedr kanadyjski (za dopłatą)
Materiał zewnątrz Biały lub czerwony cedr kanadyjski (za dopłatą)
Ocieplenie Nie
Wymiary zewnętrzne (S x G x W) 120,3 x 112 x 193,2
Wymagane połączenie pieca do sauny Moc 9000 W / podłączenie 380 V
Wymiary największego panelu (S x G x W) 120,3 x 193,2 x 6cm
Dostarczany jako zestaw na palecie Tak, na parterze
Download PDF Download PDF