Sauna Fińska - S-Line 110 Avanti

 • Sauna Fińska domowa
 • Nowoczesny wygląd
 • Koloroterapia LED RGBW w suficie + pod ławka
 • Liczba osób 1-2
 • Wymiary 110cm x 110cm x 205cm
 • Podłoga: drewniana kratownica - biała Osika
 • W pełni ocieplona (ściany i dach)
 • Biała Osika
 • Produkowane w Polsce

Opcjonalne:
 • Piec elektryczny do sauny 3600w (230V)
 • Wiadro z plastikowym wkładem - Chochla - Higro/ Termometr - Klepsydra - Zasady saunowania
 • Sufit z jałowca + oświetlenie LED (polecamy)
 • Podłoga solna + oświetlenie LED (polecamy)
13500,00 zł brutto z dostawą
W magazynie

Zamów teraz, zapłać później

Bezpłatna rezygnacja*

Sauna Fińska S-Line 110 Avanti

Model 110 Avanti to najbardziej kompaktowa sauna fińska najwyższej jakości, wykonana z osiki, z w pełni izolowanymi ścianami wełną skalną, dedykowana sesjom jednoosobowym. Oprócz szerokiego, przeszklonego frontu dla komfortu przebywania, wyposażona jest również w szeroką 55 cm ławkę (osika thermo), która zapewnia optymalny relaks i wygodę w dowolnej pozycji. Do tejże kubatury, rekomendujemy piec jednofazowy (230V) o mocy 3,6 kW dla efektywnego nagrzewania i uzyskiwania wysokich temperatur. Sauna może zostać doposażona również w atrakcyjne akcesoria, wszystkie możliwe opcje poznasz poniżej.

Sauna Fińska S-Line 110 Avanti

 • Pełna podłoga - biała Osika
 • Biała osika z oświetleniem LED RGBW
 • Piec elektryczny do sauny 3600w (230v)

Finska Sauna Avanti

Nowa linia Finska Sauna Avanti składa się w całości z najwyższej jakości materiałów i jest produkowana w Europie. Kupując saunę S-Line Avanti otrzymujesz bardzo ładną i solidną saunę fińską, którą będziesz się cieszył przez co najmniej kolejne 25-35 lat. Zamierzasz umieścić saunę w łazience, sypialni lub na poddaszu? Ta kabina zawsze będzie przyciągać wzrok ze względu na swój piękny wygląd.

Do umieszczenia tej sauny nie są potrzebne żadne specjalne podłączenia, wystarczy wolna przestrzeń, w której sauna znajduje się około 5-10 centymetrów od ściany po prawej stronie, aby zapewnić wystarczającą ilość powietrza do wentylacji. Zarówno światło, jak i piec do sauny można podłączyć do gniazdka 380V.

Zewnętrzna strona sauny (zarówno ściany boczne jak i tylna) jest wykończona boazeria Osika 8mm, co daje bardzo naturalny wygląd i dlatego świetnie pasuje do prawie wszystkich wnętrz. Front wykonany jest z litego osika, dzięki czemu jest to bardzo solidna kosntrukcja i dużych walorach estetycznych. W związku z tym, nie jest wymagana żadna konserwacja tej sauny na wewnątrz.

Avanti docieplenie

Cała linia Avanti, przewyższa konkurencję swoją izolacyjnością. Oprócz grubszej niż inne modele wewnętrzne boazerii a Białej Osiki, posiada znakomitą wełnę izolacyjną osadzoną na folii odbijającej ciepło z wnętrza sauny. Dzięki takim zabiegom, sauna grzeje się szybciej, lepiej utrzymuje ciepło wewnątrz. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo energii elektrycznej przy użytkowaniu sauny. Co w obecnych czasach jest nie do przecenienia! Ocieplone są nie tylko ściany boczne i plecy sauny ale, co najważniejsze, przede wszystkim dach sauny. To tam występują największe straty ciepła. Dzięki naszym docieplonym saunom z linii Avanti oszczędzasz energię a co za tym idzie środowisko!

Wewnątrz najwyższej jakości Osika

Wnętrze i zewnętrze sauny wykonane jest z najlepszej jakości profilu Espen o grubości 8mm. Dzięki temu ściany od razu mają dobrą izolację i mają ładny, jasny wygląd. Osika estońska została wybrana ze względu na najlepszą jakość, dzięki czemu nie będziesz mieć sęków w drewnie swojej sauny. Drewno również nie pracuje i zachowa ten piękny wygląd. Zaleca się położenie na podłodze maty lub podwójnego ręcznika, aby nie powstały plamy z potu. 

Podpory siedziska, siedzisko i oparcie wykonane są z Thermo Osiki. Drewno Thermo Osika zostało poddane obróbce termicznej, która zwiększa jego trwałość. Podczas tego procesu drewno jest podgrzewane do około 235°C, co usuwa z drewna cukry, węglowodany i żywice, tym samym dla grzybów brakuje pożywki, co wydłuża żywotność desek. Dzięki temu też, wolniej zobaczysz plamy wilgoci, chociaż zawsze zaleca się stosowanie ręcznika w celu dodatkowej ochrony drewna. Siedzisko i oparcie wykonane są z Profilu SHP o wymiarach 28mm x 90mm. Gwarantuje to, że jest to bardzo mocna konstrukcja, która pozwoli poczuć się bezpiecznie i konfortowo podczas seansu.

Terapia kolorami LED

Terapia kolorami LED została wbudowana w krawędź dachu w saunie, dzięki czemu możesz cieszyć się różnymi kolorami podczas sesji w saunie i dodatkowo zrelaksować się. Kolorowy pasek LED jest wbudowany w niewidoczny profil, co wydłuża jego żywotność. Ten kolorowy pasek LED można obsługiwać za pomocą pilota.

Niektóre zalety Koloroterapii LED:

 • LED jest trwała i niezwykle mocna, wytrzymuje średnio 100 000 godzin
 • Możliwość korzystania z programów do naświetlania kolorami
 • Oszczędza 90% kosztów energii
 • Nie wydziela dużo ciepła
 • Brak promieniowania UV i IR
 • Jest odporny na wstrząsy i wibracje
 • Bezstopniowa regulacja

Terapia kolorami wykorzystuje kolory, aby zharmonizować ciało, duszę i mózg. Podstawą koloroterapii jest „system energetyczny” ciała, co od wieków uznawane jest w medycynie Wschodu i wielu religiach. System ten opiera się na istnieniu wielu pól energetycznych w ciele i wokół niego. Kolory wokół nas wpływają na nasze zachowanie. Na przykład niebieski ma działanie uspokajające i sprzyja refleksji. Czerwień ożywia i daje ciepłe wrażenie.

Czerwony: Czerwony aktywuje serce i krążenie. Czerwone światło negatywnie wpływa na choroby skóry i reumatyzm. Pozytywnie wpływa na mózg, płuca i mięśnie. Czerwony kolor pomaga również przy braku energii.

Żółty: Żółty pomaga w dolegliwościach żołądkowych i jelitowych. Żółty zapewnia prawidłowe funkcjonowanie gruczołów i aktywuje śluz skóry. Żółty kolor zapewnia, opró cz pozytywnego wpływu na nastrój, uczucie ciepła i komfortu.

Niebieski: Niebieski ma działanie chłodzące i odświeżające. Pozytywnie wpływa na bezsenność, stres i niepokój. Zapewnia dobre krążenie krwi.

Zielony: Zielony działa uspokajająco, dodaje pewności siebie i dodaje siły. Kolor zielony pomaga przy dolegliwościach nerwowych, bólach głowy, dnie moczanowej i kaszlu. Terapia kolorami nie jest uznaną procedurą medyczną i jest mało prawdopodobne, aby lekarz zalecił to leczenie.

Piec do sauny

Małe modele tej sauny mogą być wyposażone w piec o mocy 3,6 kW, który można podłączyć do zwykłego gniazdka 230 V. Więc nie potrzebujesz do tego tzw siły, wystarczy uziemione gniazdko. Czas rozgrzewania około 45 minut, po czym można cieszyć się sesją w saunie.

W przypadku większych modeli, masz również możliwość zainstalowania grzałki o mocy 4,5 kW – 6,0 kW lub 9,0 kW. Dlatego w przypadku tych pieców do sauny wymagane jest zasilanie trójfazowe 400 Voltów. W przypadku sauny fińskiej kubatura sauny zawsze liczona jest w m3. Zasada obowiązująca brzmi, na każdy 1 m3, potrzebne jest minimum 1kW mocy. Na przykład, jeśli zamierzasz umieścić saunę w pomieszczeniu, które nie jest ogrzewane, zawsze lepiej jest wziąć większy piec, aby mieć pewność, że osiągnie odpowiednią temperaturę.

Sufit Fińska Sauna Avanti

W bazowej konfiguracji, sufit sauny Avanti wykonany jest z boazerii z osiki białej, wokół którego poprowadzone jest wielokolorowe oświetlenie LED. Panel dachowy jest w pełni izolowany, zapewniając doskonałe osiągi termoizolacyjne.
Nowoczesny, prosty wygląd, można wzbogacić o element tradycji i lasu, poprzez opcjonalny panel jałowcowy, który nie tylko będzie cieszył oko, ale i zapewni aromatyczne wrażenia wraz ze wzrostem temperatury w kabinie. 

Sufit Biała Osika

Sufit z jałowca (luksusowy design i zapach)

Podłoga Fińska Sauna Avanti

Panel podłogowy sauny Avantii zbudowany jest z gładkiej, jasnej osiki białej, ciesząc estetyką i zapewniając komfort dla ciała. Nie jest to jednak wszystko, wszak oferujemy naszym klientom blok cegieł solnych zatopiony w podłodze i otulony wielobarwnym oświetleniem LED, zapewniając jeszcze przytulniejsze i luksusowe warunki sesjom w saunie, a dodatkowo jonizując powietrze dla jeszcze epszych efektów relaksacyjno-zdrowotnych. 

Podłoga Biała Osika

Podłoga solna + oświetlenie LED

Więcej informacji
Sauna Typu Sauna Fińska
Materiał wewnątrz Biała Osika
Materiał zewnątrz Biała Osika
Ocieplenie Tak, Wełna Izolacja 30mm z foli aluminiowej
Wymiary zewnętrzne (S x G x W) 110 x 110 x 205cm
Podłoga w saunie Drewniana kratownica - Biała Osika, Pełna podłoga - Biała Osika, Podłoga solna + oświetlenie LED RGBW
Ilość ławek w saunie 1
Materiał ławki Thermo Osika
Wymiary ławki 98x55cm
Liczba osób 1, 2
Oświetlenie Sufit z oświetleniem LED RGBW, Podłoga solna + oświetlenie LED RGBW
Model pieca do sauny Piec elektryczny do sauny 3600w (230v)
Wymagane połączenie pieca do sauny Moc 3600 W / podłączenie 230 V
Rodzaj gniazdka Normalne z uziemieniem x2, w pomieszczeniach, mokrych IP 44 lub wyższe
Wymiary największego panelu (S x G x W) 110 x 205 x 8cm
Dostarczany jako zestaw na palecie Tak, na parterze
Wymiary palety 120x80x220cm
Download PDF Download PDF