Sauna ogrodowa/ Sauna beczka 302 Knotty Cedr

  • - Wykonane z trwałego drewna czerwonego Knotty Cedr
  • Długość: 302cm
  • Szerokość: 212cm
  • Wysokość: 217cm
  • Dwie ławki do sauny o długości 228cm i szerokośći 60cm
  • W tym oświetlenie LED pod ławą
  • Dostarczone niezmontowane, ale z jasnymi instrukcjami
  • W tym ganek, idealna przestrzeń pomiędzy sesjami w saunie
  • Holenderski produkt wysokiej jakości
  • Dostarczone niezmonotwane
43000,00 zł brutto z dostawą
W magazynie

Zamów teraz, zapłać później

Bezpłatna rezygnacja*

SAUNA OGRODOWA / SAUNA BECZKA 302 KNOTTY CEDR

PAKIET LUKSUSOWY SKŁADA SIĘ Z: • 2 oparć na całej długości ławki • uszczelnienia dolnej ławki • podłogi od podłogi do sufitu • oświetlenia LED • Zestaw startowy składający się z wiadra, łyżki, termometru / higrometru, klepsydry i karty instrukcji sauny.

Sauna fińska w ogrodzie to wspaniały sposób na spędzenie czasu z korzyścią dla ciała i umysłu. Kojące ciepło rozluźniające mięśnie, towarzystwo ciszy lub najbliższych osób i błogie lenistwo to idealny przepis na wieczór po ciężkim dniu!

JAKOŚĆ: Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży saun dostarczamy produkty wysokiej jakości po wyjątkowo konkurencyjnej cenie. Tę saunę beczkową wykonują najlepsi profesjonaliści z użyciem specjalnie wyselekcjonowanego skandynawskiego drewna świerkowego.

KOMFORT: Sauny beczkowe mają średnicę 205 cm. Dzięki temu możesz stać pionowo w saunie, a wygoda siedzenia jest większa dzięki szerokiej ergonomicznej ławce do sauny wykonanej z drewna Abachi.

PRZYJEMNOŚĆ: Relaks i zdrowie, a wszystko w pięknych okolicznościach Twojego ogrodu!

sauna-beckowa-301-cedr

CZAS NAGRZEWANIA SAUNY ZEWNĘTRZNEJ

Czas nagrzewania naszych saun beczkowych jest znacznie krótszy ze względu na kształt sauny beczkowej niż w przypadku tradycyjnych fińskich saun zewnętrznych. Ze względu na okrągły kształt sauny uzyskujemy efektywniejszą cyrkulację powietrza, dlatego pomieszczenie szybciej osiąga pożądaną temperaturę, co przekłada się również na niższy koszt eksploatacji.

W saunie beczkowej można wybrać ogrzewanie za pomocą pieca elektrycznego lub zasilanego drewnem.

Z opalanym drewnem piecem do sauny osiągnięcie temperatury między 60 a 70 stopni Celsjusza zajmuje około pół godziny. W przypadku elektrycznego pieca do sauny zajmuje to około pół godziny do godziny (w zależności od wielkości sauny i pojemności pieca).

JAKIE SĄ OPCJE PIECÓW?

Istnieją dwa rodzaje grzejników, a mianowicie grzejniki elektryczne lub opalane drewnem. Są one dostępne w różnych mocach. Rozmiar pieca zależy od objętości sauny. Zawsze dostarczamy odpowiednią grzałkę, niezależnie od tego, czy wybierzesz grzejnik opalany drewnem, czy elektryczny, polegamy wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach grzewczych od firmy Harvia oraz Sawotec.

sauna-beckowa-301-cedr-1

DLACZEGO SAUNA JEST TAKA ZDROWA?

Czy obciążają Cię praca, pośpiech, zgiełk? Szwedzkie badania pokazują, że poziom serotoniny, substancji, która sprawia, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany, zwiększa się we krwi, gdy regularnie odwiedzasz saunę.

Sauna może pomóc Ci poprawić ogólny stan zdrowia, poprawić układ odpornościowy oraz stymulować i stabilizować krążenie krwi. Twoje ciało reaguje gwałtownie na ciepło sauny i zimno, gdy się ochładzasz i dlatego wytwarza przeciwciała. Regularne wizyty w saunie lepiej chronią przed przeziębieniem.

WYBÓR DREWNA (zależnie od linii produktowej)

Drewno, którego używamy jest certyfikowane znakiem jakości FSC. FSC to międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną lasów. Znak jakości FSC jest jedynym znakiem jakości, który gwarantuje odpowiedzialne pozyskiwanie drewna.

sauna-beckowa-301-cedr

Kanadyjski cedr czerwony:

Ten trwały jasnoróżowy gatunek drewna iglastego jest zbierany na zachodnim wybrzeżu Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Cedr czerwony jest znany z dużej różnorodności kolorów, jaką może wykazywać świeże drewno. Występuje drewno jasno żółto-brązowe, różowo-brązowe, w kolorze łososiowym i czekoladowe w kolorze brązowym. Ciemne drewno zwykle pochodzi z centralnej części pnia i jaśniej zabarwionego jeziora z zewnątrz. W drewnie mogą również wystąpić ciemne i lekko zabarwione ścieżki. Jakość ciemnego i jasnego drewna jest taka sama. Pod wpływem światła różnice w kolorze słabną, a kolor staje się od jasnożółtego do brązowego do jasno czerwono-brązowego.

Jest on stosowany nie tylko w saunach, ale także w panelach elewacyjnych. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj drewna prawie nie kurczy się, nie pęcznieje i ma niezwykłą żywotność, dlatego nadaje się do naszych saun ogrodowych.

Sosna:

Ten gatunek drewna iglastego jest zbierany na północy Europy. Kolor świeżej twardzieli jest jasnobrązowy. Z czasem staje się ciemniejszy, a następnie zmienia się od żółto-brązowego do czerwono-brązowego i ostro kontrastuje z bielą o szerokości 50-100 mm, która może być biała lub jasnożółta.

Czasami fragmenty żywicy można spostrzec jako wyjątkowo cienkie paski. Na długich  powierzchniach mogą czasem pojawić się ciemnobrązowe, nieregularnie ukształtowane lepkie plamy. Są one spowodowane wysoką zawartością żywicy, która może występować punktowo. Należy jednak wspomnieć, że sosna, podobnie jak świerk, są gatunkami drewna, które zawierają żywicę, którą można początkowo uwolnić podczas ogrzewania sauny. Dlatego ważne jest, aby regularnie odpalać saunę tuż po zakupie i regularnie usuwać żywicę.

Ten rodzaj drewna wymaga konserwacji, dlatego musi być traktowany odpowiednimi produktami, aby był chroniony przed warunkami atmosferycznymi. Nietraktowana sosna będzie w stanie błyskawicznie się odkształcać, wypaczać, gnić itp.

sauna-beczka-snieg

Więcej informacji
Ilość osób 6 / 4 dorosłe + 2 dzieci
Odpływ Tak, dolny
Średnica 205 cm
Wysokość 97cm
Wysyłka na palecie o rozmiarze 100/200/220cm + 80/120/150cm
Rodzaj drewna Czerwony Cedr
Materiał wewnątrz balii Włókno szklane 6 mm
Moc Pieca 20,4KW
Piec ze stali, rodzaj ASI304 (stal nierdzewna)
Długość komina 250cm
Osłona komina Tak
Schody Nie
Półka na napoje Nie
Termometr Nie
Pokrywa z włókna szklanego Nie
Pokrywa termiczna Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Oświetlenie podwodne LED RGB Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Masaż powietrzny 12 dysz Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Masaż wodny 6 dysz Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Połączone masaże 8 dysz wodnych + 12 powietrznych Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Metalowe obręcze Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Filtr piaskowy Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Skimmer filitrujący Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Wymaga impregnacji Tak
Download PDF Download PDF