SAUNA OGRODOWA/ SAUNA POD 240

Oceń ten produkt jako pierwszy

- Długość: 240cm
- Szerokość: 216cm
- Wysokość: 212cm
- Dwie ławki do sauny o długości 202cm
- Dwa miejsca do leżenia lub sześć miejsc do siedzenia
- Waga: około 800 kg
- Certyfikowane drewno świerk
- Grubość drewna: 42 mm
- Drzwi do sauny w szkle
- Dwie ławki do sauny wykonane z drewna Osika
- Dostarczone niezmontowane

OFERTA TYMCZASOWA: DOSTAWA W POLSCE GRATIS!

Dostępność: W magazynie

Cena normalna: 21 500,00 zł

Cena promocyjna: 18 500,00 zł

Download PDF

* wymagane pola

Cena normalna: 21 500,00 zł

Cena promocyjna: 18 500,00 zł

Informacje dodatkowe

SKU sauna-beczka-pod-240
Liczba osób 4-6
Wymiary zewnętrzne (S x G x W) 240cm x 216cm x 212cm
Drewno Świerk lub Thermo Sosna
Moc / Zasilanie Piec elektryczny 6kw 380V / Piec elektryczny 9kw 380V / Piec kominkowy Harvia M3
Litrów woda Nie
Waga Nie

Opis produktu

Szczegóły

sauna-beczka-280

SAUNA OGRODOWA / SAUNA POD 240

Sauna fińska w ogrodzie to wspaniały sposób na spędzenie czasu z korzyścią dla ciała i umysłu. Kojące ciepło rozluźniające mięśnie, towarzystwo ciszy lub najbliższych osób i błogie lenistwo to idealny przepis na wieczór po ciężkim dniu!

JAKOŚĆ: Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży saun dostarczamy produkty wysokiej jakości po wyjątkowo konkurencyjnej cenie. Tę saunę beczkową wykonują najlepsi profesjonaliści z użyciem specjalnie wyselekcjonowanego skandynawskiego drewna świerkowego.

KOMFORT: Sauny beczkowe mają średnicę 205 cm. Dzięki temu możesz stać pionowo w saunie, a wygoda siedzenia jest większa dzięki szerokiej ergonomicznej ławce do sauny wykonanej z drewna Abachi.

PRZYJEMNOŚĆ: Relaks i zdrowie, a wszystko w pięknych okolicznościach Twojego ogrodu!

sauna-zewnatrz

CZAS NAGRZEWANIA SAUNY ZEWNĘTRZNEJ

Czas nagrzewania naszych saun beczkowych jest znacznie krótszy ze względu na kształt sauny beczkowej niż w przypadku tradycyjnych fińskich saun zewnętrznych. Ze względu na okrągły kształt sauny uzyskujemy efektywniejszą cyrkulację powietrza, dlatego pomieszczenie szybciej osiąga pożądaną temperaturę, co przekłada się również na niższy koszt eksploatacji.

W saunie beczkowej można wybrać ogrzewanie za pomocą pieca elektrycznego lub zasilanego drewnem.

Z opalanym drewnem piecem do sauny osiągnięcie temperatury między 60 a 70 stopni Celsjusza zajmuje około pół godziny. W przypadku elektrycznego pieca do sauny zajmuje to około pół godziny do godziny (w zależności od wielkości sauny i pojemności pieca).

JAKIE SĄ OPCJE ŚCIAN?

sauna-ściana

W naszej ofercie znajduje sie wiele opcji wykończenia ściany tylnej sauny, od klasycznego drewnianego, poprzez pięknie pachnący jałowiec, aż po panoramiczną szklaną szybę, która umożliwia obserwowanie otaczajacej przyrody. Chętnie wykonujemy także rozwiązania pół na pół, zarówno ze szkłem, jałowcem, jak i klasycznym sosnowym drewnem.

JAKIE SĄ OPCJE PIECÓW?

Istnieją dwa rodzaje grzejników, a mianowicie grzejniki elektryczne lub opalane drewnem. Są one dostępne w różnych mocach. Rozmiar pieca zależy od objętości sauny. Zawsze dostarczamy odpowiednią grzałkę, niezależnie od tego, czy wybierzesz grzejnik opalany drewnem, czy elektryczny, polegamy wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach grzewczych od firmy Harvia oraz Sawotec.

sauna-piec-ogród

SPRAWDZONE I NAJCZĘŚCIEJ SOTOSOWANE PRZEZ NAS PIECE TO ODPOWIEDNIO OD LEWEJ STRONY:

Harvia BC60/BC90

Moc 6 kW/9 kW
Wbudowany sterownik
Wymiary pieca :  480 mm x 540 mm x 310 mm  (szer./wys./głęb.)
Kamienie w zestawie

Sawo ARI3-60/ARI3-90

Moc: 6 kW/9 kW
Wbudowany sterownik
Wymiary pieca: 275 x  x 925 x 275 mm  (szer./wys./głęb.)
Kamienie w  zestawie

Harvia M3
Wymiary pieca: 390x710x430 mm (szer./wys./głęb.)
Instalacja kominowa oraz kamienie w zestawie

JAKIE SĄ OPCJE PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI?

promienniki-sauna

Teraz nasze sauany ogrodowe mogą zostać wyposażone w promienniki infrared! Dzięki takiemu rozwiązaniu mozemy otrzymać pełne spektrum możliwości w jednym pomieszczeniu i uzyskać różnoraki wpływ na nasze ciało, zależnie od preferencji i kondycji fizycznej użytkowników. 

Uwaga - moduły infrared są do indywiudalnego montażu przez klienta!

MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU AŻ DO 3 RODZAJÓW PROMIENNIKÓW OD SUPERSAUNA®

Intense-promienniki-infrared

Od lat korzystamy z promienników marki Infraheat™. Promienniki te zostały specjalnie opracowane w celu łagodzenia bólu mięśni i stawów. Promiennik jest emiterem długofalowym z przedłużeniem fali średniej i wykonanym ze specjalnego materiału ceramicznego tlenku magnezu. Ponieważ Infraheat ™ Intense generuje nie tylko falę długą, promieniowanie to ma dobry wpływ na ciało. Osiągany efekt głębi jest ważny zwłaszcza przy łagodzeniu bólu mięśni i stawów. Dzięki wieloletniej sprawdzonej wydajności Infraheat ™ jest potwierdzonym, niezawodnym wyborem.

NanoCarbonXL-promienniki-infraredPromienniki Nano Carbon XL znane są z emoitowania przyjemnego, łagodnego ciepła w saunie na podczerwień. Promienników Infraheat ™ Nano Carbon XL używamy w połączeniu z promiennikami Infraheat ™ Intense, aby stworzyć idealną równowagę ciepła w kabinie infrared. Promienniki Infraheat ™ Nano Carbon XL są umieszczane zwykle w bocznych ścianach kabiny jako dodatek. Dzięki temu możesz doświadczyć przyjemnego ciepła podczerwieni na całym ciele, a zarazem podczas relaksu otrzymywać łagodne ciepło podczerwieni na całe plecy. Ta kombinacja promienników zapewnia niepowtarzalne wrażenia w podczerwieni – wręcz unikalne w Europie.

FullSpectrum-promienniki-infraredSuperSauna® umożliwia wyposażenie kabiny w promienniki Full Spectrum Infraheat ™ (opcjonalnie). Dzięki temu w kabinie masz nie tylko ciepło podczerwone o średniej i długiej fali, ale także sekcję fal krótkich (IR-A). Na życzenie Klienta dobieramy i zapewniamy idealną równowagę w saunie infrared. Promienniki Infraheat ™ Full Spectrum można zamontować zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta, co umożliwia każdemu stworzenie jego własnej, wymarzonej konfiguracji.

JAKIE SĄ OPCJE OKIEN?

okna-sauna-ogród

Wybór mamy również jeśli chodzi o dopływ światła słonecznego, mozemy zarówno zrelaksować się w zacisznej ciemni, jaki wyposażyć fron lub tył konstrukcji w niewielkie i subtelne okrągłe okienka, które nie zaburzają ogólnego designu beczki.

JAKIE SĄ OPCJE OŚWIETLENIA?

sauna-oswietlenie

W naszej ofercie znajduja się klasyczne lampy do saun o delikatnym i ciepłym świetle oraz taśmy LED, które można zamontować pod ławkami i cieszyć się feria 16 barw oraz kilkoma trybami emisji, sterowanym za pomocą pilota.

DLACZEGO SAUNA JEST TAKA ZDROWA?

Czy obciążają Cię praca, pośpiech, zgiełk? Szwedzkie badania pokazują, że poziom serotoniny, substancji, która sprawia, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany, zwiększa się we krwi, gdy regularnie odwiedzasz saunę.

Sauna może pomóc Ci poprawić ogólny stan zdrowia, poprawić układ odpornościowy oraz stymulować i stabilizować krążenie krwi. Twoje ciało reaguje gwałtownie na ciepło sauny i zimno, gdy się ochładzasz i dlatego wytwarza przeciwciała. Regularne wizyty w saunie lepiej chronią przed przeziębieniem.

WYBÓR DREWNA (zależnie od linii produktowej)

Drewno, którego używamy jest certyfikowane znakiem jakości FSC. FSC to międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną lasów. Znak jakości FSC jest jedynym znakiem jakości, który gwarantuje odpowiedzialne pozyskiwanie drewna.

Kanadyjski cedr czerwony:

Ten trwały jasnoróżowy gatunek drewna iglastego jest zbierany na zachodnim wybrzeżu Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Cedr czerwony jest znany z dużej różnorodności kolorów, jaką może wykazywać świeże drewno. Występuje drewno jasno żółto-brązowe, różowo-brązowe, w kolorze łososiowym i czekoladowe w kolorze brązowym. Ciemne drewno zwykle pochodzi z centralnej części pnia i jaśniej zabarwionego jeziora z zewnątrz. W drewnie mogą również wystąpić ciemne i lekko zabarwione ścieżki. Jakość ciemnego i jasnego drewna jest taka sama. Pod wpływem światła różnice w kolorze słabną, a kolor staje się od jasnożółtego do brązowego do jasno czerwono-brązowego.

Jest on stosowany nie tylko w saunach, ale także w panelach elewacyjnych. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj drewna prawie nie kurczy się, nie pęcznieje i ma niezwykłą żywotność, dlatego nadaje się do naszych saun ogrodowych.

Swierk:

Ten gatunek drewna iglastego jest zbierany na północy Europy. Kolor świeżej twardzieli jest jasnobrązowy. Z czasem staje się ciemniejszy, a następnie zmienia się od żółto-brązowego do czerwono-brązowego i ostro kontrastuje z bielą o szerokości 50-100 mm, która może być biała lub jasnożółta.

Czasami fragmenty żywicy można spostrzec jako wyjątkowo cienkie paski. Na długich  powierzchniach mogą czasem pojawić się ciemnobrązowe, nieregularnie ukształtowane lepkie plamy. Są one spowodowane wysoką zawartością żywicy, która może występować punktowo. Należy jednak wspomnieć, że świerk, podobnie jak świerk, są gatunkami drewna, które zawierają żywicę, którą można początkowo uwolnić podczas ogrzewania sauny. Dlatego ważne jest, aby regularnie odpalać saunę tuż po zakupie i regularnie usuwać żywicę.

Ten rodzaj drewna wymaga konserwacji, dlatego musi być traktowany odpowiednimi produktami, aby był chroniony przed warunkami atmosferycznymi. Nietraktowana świerk będzie w stanie błyskawicznie się odkształcać, wypaczać, gnić itp.

sauna-beczka-snieg