Balia ogrodowa Czerwony cedr Piec elektryczny

 • Balia z drewna czwerony cedr (18mm) wraz z wkładem z włókna szklanego
 • Średnica zewnętrzna: 200cm
 • Średnica wewnętrzna: 180cm
 • Wysokość wewnętrzna: 85cm
 • Liczba osób: 4-5
 • Pojemność: 1100 - 1200 L
 • Dostarczona zmontowana
 • TERAZ W OFERCIE WIOSENNEJ:
 • Osłona z włókna szklanego
 • Piec elektryczny 6kw - 380v z termostatem
 • Włókno szklane wewnątrz ergonomicznych ławek
 • Zawór do odpływu wody
 • Schody / Mini-bar
 • Termometr
22500,00 zł brutto z dostawą
W magazynie

Zamów teraz, zapłać później

Bezpłatna rezygnacja*

Balia ogrodowa Czerwony cedr Piec elektryczny 

Choć jako SuperSauna słyniemy na rynku zachodnim z innowacyjnych saun na podczerwień ,to nasza oferta obejmuje również kabiny combi, a zatem kombinację promienników infrared oraz pieców elektrycznych, a także klasyczne sauny fińskie, a nawet sauny i balie ogrodowe, które dopełnią zieloną przestrzeń wokół domu, a dodatkową będą miały dobroczynny wpływ na organizm nasz i naszych bliskich.

Zapraszamy do przeglądu naszej oferty i do zostania jednym z wielu zadowolonych klientów SuperSauna!

Podczas całego okresu  istnienia balii na rynku, towarzyszyły jej najróżniejsze materiały wykończeniowe. Zaczynając od tradycyjnego drewna, przez plastyk, LDPE, HDPE aż do teraz, gdy prym wiedzie włókno szklane. Jest to najbardziej wytrzymałe, odporne na temperaturę tworzywo, które w dodatku jest bardzo proste do utrzymania w czystości. Wszystkie nasze balie posiadają wkład właśnie z włókna szklanego.

Dla samej konstrukcji sauny, mozesz wybrać sposród kilk urodzajów drewna, a każde z nich ma swoje niezaprzeczalne zalety!

Świerk: (Żywotność 10-15 lat / Wytrzymałość Klasy  3 /  Łatwe w utrzymaniu)

Ten gatunek drewna jest biały, lekki i miękki, co sprawia, że jest wszechstronny, funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu. Drewno świerkowe może być barwione na praktycznie każdy kolor, który będzie pasował do krajobrazu ogrodu, co nie jest możliwe w przypadku drewna thermowood lub modrzewia. Świerk jest jednym z najsilniejszych gatunków drewna, mocnym, sztywnym i wytrzymałym. Jednak nie jest naturalnie odporny na zgniliznę, dlatego musi być regularnie poddawany zabiegom i uszczelniany, ale przy prawidłowej konserwacji będzie służył przez bardzo długi czas.

Thermowood: (Żywotność 15-25 lat/ Wytrzymałość Klasy 2 /  Łatwe w utrzymaniu)

Jest to drewno, które zostało poddane obróbce termicznej i jest ciemniejsze niż drewno naturalne. Ponadto jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz na gnicie. Drewno termiczne jest wytwarzane w wieloetapowym procesie wolnym od substancji chemicznych przy użyciu wysokich temperatur. Drewno termo jest znacznie lżejsze niż wcześniej, a podatność na deformacje, związana z lepkością drewna przez zawartość żywicy, jest zredukowana do 90%. Żywica jest usuwana z drewna podczas procesu modyfikacji termicznej. W rezultacie drewno nie wydziela żywicy nawet w wysokich temperaturach. Właściwości izolacyjne drewna są lepsze i jest ono mniej podatne na odkształcenia powstające na skutek działania wilgoci i bardziej trwałe, co czyni je idealnym drewnem do stosowania w warunkach zewnętrznych.

Czerwony Cedr Kanadyjski: (Żywotność 25-35 lat/ Wytrzymałość klasy 1 / Łatwe w utrzymaniu)

Słynie z wysokiej nieprzepuszczalności dla płynów i naturalnych konserwantów fenolowych. Idealnie nadaje się do stosowania na zewnątrz, gdzie panuje wysoka wilgotność. Cząsteczkowa kompozycja cedru z milionami mikroskopijnych komórek wypełnionych powietrzem zapewnia wysoki stopień izolacji. Naturalne oleje cedru sprawiają, że jest odporny na gnicie i ma bogaty kolor oraz zapach, który stanowi naturalną aromaterapię. Cedr jest drewnem o bardzo niskiej gęstości. Zapewnia to wysokie właściwości izolacyjne. Również cedr ma najwyższą wartość w zakresie stabilności, która zapobiega wypaczaniu lub pękaniu drewna przy ciągłym ogrzewaniu i chłodzeniu oraz zamoczeniu i wysuszeniu w gorącej saunie. Cedr to także piękne drewno o niepowtarzalnym charakterze i kolorze w strukturze słojów.

PIEC:

Piec w balii wpływa na jej wygląd, a także na ilość miejsca w wewnątrz i czas nagrzewania. Dlatego aby dowiedzieć się, który piec jest dla Ciebie najlepszy, należy zwrócić uwagę na poniższe czynniki.

Piec zewnętrzny:

 • Odpowiednie dla większej liczby osób
 • Łatwe opróżnianie z popiołu
 • Balia łatwa do czyszczenia
 • Szybki czas nagrzewania: 1-2 godziny!

Piec wewnętrzny:

 • Wyższe siedzenia
 • Ekskluzywne wzornictwo
 • Odpowiednie dla małych dzieci
 • Balia nagrzana w 2 godziny!

AKCESORIÓW:

Oprócz wyboru wielkości wanny z hydromasażem, typu grzejnika i rodzaju materiału, możesz również wybrać rozmaite akcesoria. Pozwala to spersonalizować wannę i dostosować ją do własnych preferencji. Pomyśl o pokrywie izolacyjnej, przedłużeniu instalacji kominowej, ale także o systemach napowietrzania i oświetleniu. Zobacz wszystkie opcje i akcesoria oferowane przez nas poniżej.

Oświetlenie ciekłokrystaliczne:

Nowoczesne, cieszące oko, 8-barwowe oświetlenie LED to szczegół, który umili relaks w przyjemnej atmosferze.

Hydromasaż:

Ten system masażu składa się z 6 oddzielnych dysz podłączonych do 1,1kW kompresora.
Hydromasaż to wspaniałe odprężenie i zabieg dla naszego zdrowia. Woda delikatnie masuje skórę, pobudza krążenie krwi, zwiększa elastyczność mięśni i obniża zmęczenie. Tego rodzaju masaż jest zwłaszcza skuteczny po wzmożonym wysiłku fizycznym czy dniu spędzonym w pozycji siedzącej.

Masaż powietrzny:

System składa się z 12 dysz i silnika o mocy 0,7 kW. Masaż bąbelkowy jest szczególnie skuteczny w poprawie krążenia krwi, co skutkuje lepszym zaopatrzeniem skóry w tlen i składniki odżywcze, a także wpływa na podskórną warstwę tłuszczu i mięśni. Regularnie stosując ten rodzaj masażu, zauważysz korzystne zmiany - nie tylko staniesz się pełen energii, bardziej produktywny, ale Twoja skóra uzyska piękniejszy wygląd - będzie gładsza i bardziej elastyczna- jak gdybyś właśnie powrócił z urlopu!

Kombinacja systemów masażu:

Dla tych, którzy chcą maksymalnego efektu, istnieje możliwość kombinacji 8 dysz wodnych i 12 dysz powietrznych.. Zalety dwóch systemów jednocześnie czynią efekt, który nie pozostawia nikogo obojętnym!

Ogrzewanie elektryczne:

Moc aż do 6kW, nie emituje dymu, jest polecany do wszelkich powierzchni zamkniętych.

System filtracji piaskiem:

Ten system przeznaczony jest do usuwania z wody różnych osadów - małych zanieczyszczeń, brudu itp., mają one negatywny wpływ na jakość wody. System wyróżnia się rzadką potrzebą wymiany wody - wystarczy ją przefiltrować. Ważne - nie używaj wanny podczas filtracji!

PRZYGOTOWANIE MIEJSCA:

Postaw balię na równej powierzchni, która bez trudu udźwignie jej ciężar. Podstawa może być wysypana żwirem, być w formie wylewki lub solidnej drewnianej platformy, sama balia powinna być umiejscowiona na lekkim podwyższenia, płytach lub deskach, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza pod podłogą i zapewnić suche środowisko.

Upewnij się, że konstrukcja balii nie jest pokryta trawą lub mchem, co mogłoby spowodować trudności w oddychaniu drewna i skutkować gniciem. Spód balii zawsze powinienem mieć dostęp do wolnego powietrza. Jeśli wilgoć nie zostanie usunięta, może dojść do przecieku i szybszego procesu gnicia.

Wybierając miejsce na saunę miej na uwadze możliwość przesunięcia konstrukcji. W razie koniecznego serwisu, gwarancja nie obejmuje nie bezpośrednich kosztów, np. związanych z koniecznym usunięciem otaczających elementów, jak płytki, części platform czy tarasów.

BEZPIECZEŃSTWO:

W przypadku, gdy balia umiejscowiona jest w pobliżu zabudowań, np. na skraju tarasu, upewnij się, że komin znajduje się z dala od materiałów palnych. Pamiętaj, aby sprawdzić odległość zarówno w poziomie, jak i w pionie, aby uniknąć ryzyka zaprószenia ognia. Zalecany dystans wynosi trzy metry. Jeżeli dystans nie może być zachowany, należy użyć oddzielnego, izolowanego komina, również w przypadku, gdy komin będzie przechodził przez dach, wtedy należy także zachować wyprowadzenie go przynajmniej metr powyżej powierzchni pokrycia dachowego.

 • Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci zarówno w balii jak i wokół niej. Jeżeli balia nie jest użytkowana, zalecane jest zabezpieczenie dostępu do wody za pomocą pokrywy.
 • Nie nurkuj,
 • Dbaj o schodki, zwłaszcza w temperaturach poniżej zera, kiedy woda na nich zamienia się w śliską, lodową powłokę.
 • Nie nagrzewaj wody zbyt mocno. Rekomendowana temperatura wynosi 37°C.
 • Osoby z zakaźnymi chorobami skóry nie powinny używać balii.
 • Temperatura wody dla osób z chorobami serca powinna być niższa, niż 37°C
 • Kąpiąc się w zimną pogodę, noś nakrycie głowy, aby uniknąć przeziębienia.
 • Unikaj użytkowania balii, jeśli jesteś wycieńczony lub czujesz się źle.
 • Wydłużona kąpiel może prowadzić do odwodnienia, a nad wyraz gorąca woda może nawet grozić udarem.
 • Jeżeli używasz pokrywy, po zdjęciu nie kładź jej na ziemi, aby po zamknięciu uniknąć zanieczyszczenia wody.
   
Więcej informacji
Typ Pieca Elektryczny 6.0kw/ 380V, Elektryczny 9.0kw/ 380V
Ilość osób 6 / 4 dorosłe + 2 dzieci
Ilość litrów wody Ok. 1500 litrów
Odpływ Tak, dolny
Odpływ boczny Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Średnica 200 cm
Wysokość 97cm
Wysyłka na palecie o rozmiarze 100/200/220cm + 80/120/150cm
Waga 150 KG
Rodzaj drewna Czerwony Cedr
Materiał wewnątrz balii Włókno szklane 6 mm
Moc Pieca 6,0KW (380V) / 9,0kW (380V)
Piec ze stali, rodzaj -
Długość komina -
Osłona komina -
Schody Tak
Półka na napoje Tak
Termometr Tak
Pokrywa z włókna szklanego Tak
Pokrywa termiczna Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Oświetlenie podwodne LED RGB Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Masaż powietrzny 12 dysz Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Masaż wodny 6 dysz Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Połączone masaże 8 dysz wodnych + 12 powietrznych Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Metalowe obręcze Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Filtr piaskowy Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Skimmer filitrujący Opcjonalnie (dodatkowo płatnie)
Wymaga impregnacji Tak
Download PDF Download PDF